Site yönetimi nasıl oluşur?

Site yönetimi nasıl oluşur? Site yönetimi kimlerden oluşur? haberimizde

Site yönetimi nasıl oluşur?

Site yönetimi, Apartman yöneticilerinin oluşturulduğu kurul tarafından seçilir ve sadece kat malikleri tarafından oylanan yönetim kurumudur.

Site yönetimi kimdir, kimlerden oluşur?
Site yönetimi, tüm sitenin ortak alanlarının bakım, onarım ve tadilat işleri ile ilgilenir. Ana bağımsız bölüm yöneticilerinden oluşan site yönetimi, apartman yöneticileri içinden seçilir.

Site yönetimi hangi yapılarda kurulur?
İstenilen her yapı tarzında site yönetimi kurulacağı gibi Kat Mülkiyet Kanunu'nun 34.maddesi gereği 8 ya da daha fazla bağımsız bölüm olan yapılarda yönetici bulundurmak zorunludur.

Site yönetimi nasıl oluşturulur?
Yönetici olmayan apartmanlarda kat maliklerinden biri ya da bir kaçı yönetim oluşturur. Yönetim oluşabilmesi için ise 1 karar defteri, 1 vezne defteri ya da işletme defteri alınır. Noterde bu defterler apartman adına tescil ettirilmelidir. Yönetim oluşturulabilmesi için tüm kat maliklerinin katılması gereken toplantı düzenlenir. Toplantıya katılmaları için imza karşılığında bir davet tebliğ edilir. Toplantı bildirisinin bir nüshası da apartman panosuna asılmalıdır. Yöneticilerin kat maliki olma zorunluluğu yoktur.