Sünger Bob Şile’ye geldi!

Ünlü çizgi film yıldızı, 7’den 70’e herkesin hayranlık duyduğu Sünger Bob Şile’de kale görevi yapıyor

Sünger Bob Şile’ye geldi!

Sünger Bob Şile’ye geldi. Evet, yanlış duymadınız. Ünlü çizgi film yıldızı, 7’den 70’e herkesin hayranlık duyduğu Sünger Bob Şile’de üstsüz yakalandı. Tatil kaçamağında bir hayli solgun gözüken Sünger Bob’un Şile eğlencesi ise magazinciler yüzünden yarım kaldı.

Böyle bir şey tabi ki mümkün değil. İşin aslı ne mı? Şöyle ki; dünden itibaren sosyal medyada eğlence konusu olan Sünger Bob’un Şile gezisi aslında acınası bir durum. Şile Kalesi restorasyonu sonrası çıkan sonucu Sünger Bob’a benzetenler bu duruma bir taraftan kızarken bir taraftan da eğlendi. Lego adamlarına benzetenler mi dersiniz, Sünger Bob mu dersiniz, üzgün suratlı karakter mi dersiniz… Benzeten benzeten.

Cenevizlilerden kalma 2000 yıllık tarihi kale, beyaz renkli Ahmetli kireç taşları kullanılarak inşa edilmiş olan bu kale 12 metre yüksekliğindedir. 4 katlı yapısı incelendiğinde en altta kilerin bulunduğu, diğer katların da yaklaşık 20 kişilik bir asker grubunu barındırmak için uygun olduğu gözlenir. Önce Bizanslılar sonra da Osmanlılar kaleyi yine gözetleme amaçlı kullanır. Son olarak da 2015 yılında söz konusu olan bu kale Sünger Bob’a benzetilir.

Şile Belediyesi resmi web sitesinde konu ile ilgili şöyle bir açıklama yaptı:
Şile kalesinin röleve çalışmalarına Şile Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi işbirliği ile başlanmıştır.