Tapu randevu iptal etme

İnternet üzerinden kolaylıkla alınan tapu randevuları aynı sistem üzerinden iptal edilebiliyor. İşte adım adım tapu randevu iptal etme...

Tapu randevu iptal etme

Tapu randevusu artık internet üzerinden kolay bir şekilde alınabiliyor. www.tkgm.gov.tr adresinde alınabilen randevular aynı sistem üzerinden iptal edilebiliyor. İşte adım adım tapu randevu iptal etme işlemi...

Tapu randevu iptal etme
Tapu randevu iptal etmek için öncelikle www.tkgm.gov.tr adresine giriş yapmalısınız. Daha önce almış olduğunuz randevuyu sorgulamak için de aynı sistemi kullanabilirsiniz. 

Tapu randevu iptal etmeTapu randevusu iptal etmek için internet sitesinin orta kısmında bulunan e-randevu yazan yere giriş yapmalısınız. Sonrasında açılan sayfadan Radevu Sorgula/İptal Et seçeneğini seçmelisiniz. 
 

 

Tapu randevu iptal etmeBu seçeneği seçtikten sonra ise açılan sayfaya bilgilerinizi girerek kolay bir şekilde randevunuzu iptal edebilirsiniz. 
 

 

 

Tapu randevu iptal etme

 

 

Tapu randevu nasıl alınır? 
Tapu randevusu internet üzerinden alınabildiği gibi aynı zamanda telefonla da alınabiliyor. 181 numaralı hattı arayarak tapu randevusu alabilirsiniz. Uygun saat ve günde verilen randevuları internet sitesi üzerinde sorgulayabilirsiniz. Sadece malik ya da yetkili temsilci tarafından alınabilen randevuları sadece bu kişilere ait kimlik numarası kullanabilir. Aynı kişiler aynı kimlik numarası ile alınan randevulara 5 kez gitmezse 1 yıl içerisinde yeni randevu alamıyor. Gün içerisinde ise sadece 1 kez tapu randevusu verilebiliyor. 

Uzun kuyruklarda beklemek istemeyenlerin işini kolaylaştıran bu uygulama ile tapu dairelerindeki yoğunluğun biraz olsun rahatlaması hedeflendi. Hem tapu randevu almak hem de tapu randevu iptal etmek için kullanılabilen bu sistem vatandaşında vaktini çok almamış oluyor. Online tapu randevusu almak isteyenler ise 181 numaralı hattı arayarak telefonla randevu alabiliyorlar.