Taşınma oranlarında Kadıköy ilk sırada

2016 yılının ikinci çeyrek döneminde taşınma hareketliliğinin en yoğun olduğu ilçe yüzde 12'lik oran ile Kadıköy oldu.

Taşınma oranlarında Kadıköy ilk sırada

2016 yılının ikinci çeyreğinde en yoğun taşınma hareketliği Kadıköy'de yaşandı. Toplam oranlar içinde yüzde 12'lik paya sahip Kadıköy'den taşınanların yüzde 31'i ise Ataşehir'e gitti. 

TSKB İstanbul Taşınma Hareketliliği Raporu
TSKB Gayrimenkul desteği ile hazırlanan REIDIN - İSTEEND İstanbul Taşınma Hareketliliği Raporu'na göre 2016 yılının ikinci çeyreğinde taşınma işlemleri, aynı yılın birinci çeyreğine kıyasla yüzde 2 oranında artış kaydetti. Taşınma nedenlerinin başında ise kentsel dönüşüm gösterildi. 

Taşınma oranlarında Kadıköy ilk sırada

 

Kadıköy'den çıkan Ataşehir'e gittiİstanbul'un 39 ilçesini kapsayan araştırma, en yüksek taşınma hareketliliğinin Kadıköy'de yaşandığını gösterdi. Kadıköy'deki taşınma hareketliliği, toplam oran içinde yüzde 12'lik bir pay aldı.

Rapora göre, Kadıköy'den taşınanların büyük bir kısmının yöneldiği semt ise Ataşehir oldu. İstanbul Taşınma Hareketliliği Raporu'na göre Kadıköy'den çıkanların yüzde 31'i Ataşehir'i tercih etti. Kadıköy'den taşınanların yüzde 32'si taşınma nedeni olarak kentsel dönüşümü gösterdi

En çok taşınılan ilçe: Ataşehir
Diğer taraftan İstanbul'un 39 ilçesi içerisinde en fazla taşınılanı yüzde 11 oran ile Ataşehir oldu. Ataşehir'e taşınanların yüzde 35'i Kadıköy'den geldi. Raporda ayrıca şu bilgilere yer verildi:

- 1+1 daire tipinde gerçekleşen taşınma işlemlerinin yüzde 80'i yine 1+1 tipi daireleri seçti
- 1. Kattan yapılan taşınma işlemlerinin yüzde 48'i yine 1. kata yapıldı.