Tekstil Atölyesi

Tekstil Atölyesi geniş bir alandan meydana gelirken daha çok bodrum katlarında yer alıyor

Tekstil Atölyesi

Tekstil Atölyesi daha çok bodrum katlarında yer alıyor. Tek bir geniş alandan meydana gelen Tekstil Atölyesinde çok yapıda insanın çalışmasına olanak sağlayan alanlar yaratılıyor. Tekstil Atölyesi şehrin daha çok banliyö bölgelerinde bulunuyor. Büyük bir hanın katlarından birinde de yer alabilen Tekstil Atölyesi, konfeksiyon atölyesi olarak da tanımlanabiliyor.

Tekstil Atölyesi İstanbul Merter bölgesinde daha çok artış gösteriyor. Tekstilin merkezi olarak bilinen Tekstil Atölyesi iç ve dış giyim olarak ayrılıyor. Tekstil Atölyesi çalışanlarının hepsi ayrı bölümlerde görev yapıyor. Tekstil Atölyesi çalışanları çok sağlık bir ortamda olmasa da Türkiye’nin ekonomisine oldukça büyük katkı sağlıyor. Tekstil Atölyesi daha büyük ölçekte düşüneceksen Kuzey ülkelerine pazarlanıyor.

Tekstil Atölyesi yerini artık yavaş yavaş farklı oluşumlara bırakabiliyor. Sağlıklı çalışma koşullarının oluşturulabilmesi için, merdiven altı Tekstil Atölyesine belediyeler baskın düzenleyebiliyor. Suriye’deki iç savaş sonrası Türkiye’ye sığınan birçok mülteci düşük ücretlerle ve kayıt dışı bir şekilde Tekstil Atölyesinde çalışabiliyor. Bunu önlemek için Tekstil Atölyesi şu sıralar farklı bir şekilde denetleniyor.

 

Tekstil Atölyesi

 

Tekstil Atölyesi özellikleri
Bir Tekstil Atölyesi en az 100 metrekare büyüklükte olması gerekiyor. Mutfak ve tuvalet bölümlerinin yer aldığı Tekstil Atölyesinde birçok dikiş makinesi ve ütü de yer alıyor. Bu yüzden havalandırmanın önem arz ettiği Tekstil Atölyesi oldukça tozlu bir ortamda bulunuyor. Bodrum katlarında olmaması gereken Tekstil Atölyesi için zamanla üst katlar tercih edilebiliyor. Fakat bu üst katta yer alan Tekstil Atölyesi de daha çok hanların içinde bulunuyor.