Sınırları zorlayan tema parkı: Wonderworks

Mimar Michael Ussery imzası taşıyan ters bina Wonderworks, Tennessee eyaletinin bir şehri olan Pigeon Forge'ta yer alıyor

Sınırları zorlayan tema parkı: Wonderworks


3 bin 200 metrekarelik alana kurulan 3 katlı binada 100'den fazla bölüm yer alıyor. Yüksekliği 25 metre olan Wonderworks binası yaratıcılığın sınırlarını zorluyor. 

Bir grup bilimadamı, Bermuda Şeytan Üçgeni'nde bir adada çok güçlü bir tornado yapmak için çalışırken deneyde bazı terslikler oluyor ve tornado laboratuvarı yerinden kaldırıp ta Pigeon Forge'da bir tiyatronun üstüne ters şekilde oturuyor. İçeri girdikten sonra bir 'ters çevirme koridoru'ndan geçilerek odaları 'düz' bir şekilde görme imkanına kavuşuluyor. 

 

Ters bina Wonderworks

 

Sadece binası değil kullanım amacı da oldukça güzel olan Wonderworks yılın 365 günü açık olan bir müze. Sadece gençlerin değil, büyüklerinde güzel vakit geçirmesini sağlayacak etkinlik ve sergiler bulunuyor. Laser tag alanı, çok katlı ip parkurları ile dolu. Ayrıca yerçekimsiz ortam, fırtına ve deprem simülatörleri, uzay mekiği kapsülü ve astranot kıyafetleri, adli tıp, sanal gerçeklik gibi pek çok bölüm bulunuyor. 

 

Ters bina Wonderworks

 

Amerika Birleşik Devletleri'nin toplam 5 şehrinde bulunan diğer Wonderworks müzeleri de buradaki gibi eğlence sunuyor. 1 tanesi dışında hepsinin binaları da aynı şekilde ters inşa edilmiş. Bilime, aynı zamanda eğlenceye meraklıysanız bu binanın içini dolaşmayı ihmal etmemelisiniz. Hem küçüklere hem büyüklere eğlence dolu saatler sunan bu tema parkına bütün aile bireylerinizle gidebilirsiniz.