TOKİ 4 şehirde toplam 943 konut inşa edecek

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Gaziantep, Kastamonu, Afyonkarahisar ve Erzincan'da toplam 943 adet konut inşa edecek

TOKİ 4 şehirde toplam 943 konut inşa edecek

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Gaziantep, Kastamonu, Afyonkarahisar ve Erzincan'da toplam 943 adet konut inşa edecek. 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Gaziantep'in Islahiye İlçesi'ne 596, Kastamonu İhsangazi'ye 110 konut, Afyonkarahisar Sinanpaşa'ya 100 tarımköy konutu, Erzincan Kavakyolu'na 137 konut olmak üzere toplam 943 konut inşa edecek. Toki tarafından hayata geçirilecek olan konutların ihaleleri ise geçtiğimiz günlerde gerçekleşti. 

Gaziantep Islahiye'ye mahalle konseptinde 596 konut 

 

TOKİ 4 şehirde toplam 943 konut inşa edecek

 

TOKİ tarafından Gaziantep'in Islahiye İlçesi, Fevzipaşa Mahallesi'nde inşa edilecek olan 596 konutun ihalesi gerçekleşti. 26 Temmuz'da yapılan ihale kapsamında cami, ticaret merkezi, 16 derslikli ilköğretim okulu ile altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor. Mahalle konsepti ile tasarlanan proje, yerleşim alanı ve sosyal donatıları ile birlikte kente değer katacak yeni bir yaşam merkezi oluşturuyor. 

Toki Gaziantep Islahiye projesinde yörenin mimari cephe anlayışının yansıtılmasına mümkün olduğunca özel gösterildi. Blok girişi, dış cepheler ve zemin kat seviyesine kadar taş kaplamalar, balkon ve pencere kenarlarında taş kaplama görünümlü söveler, payandalar kullanılarak, büyük dekoratif pencereler ve geniş balkonlar tasarlandı.

Kastamonu İhsangazi'ye yöresel mimaride 110 konut

 

TOKİ 4 şehirde toplam 943 konut inşa edecek

 

Kastamonu'nun İhsangazi İlçesi'nde inşa edilecek 110 konutun ihalesi 26 Temmuz tarihinde yapıldı. İhale kapsamında ticaret merkezi, cami ile altyapı ve çevre düzenleme işi de bulunuyor. Yükseklikleri zemin+3 olan projedeki konutların 78'i 2+1, 32'si ise 3+1 planında inşa edilecek. Toki Kastamonu İhsangazi projesinde yörenin geleneksel konutlarında yer alan mimari cephe elemanları modernize edilerek uygulandı. Proje, yerleşim alanı ve sosyal donatılarıyla birlikte (dükkan, cami, park, peyzaj) planlandı. 

Afyonkarahisar Sinanpaşa'ya 100 adet tarımköy konutu

 

TOKİ 4 şehirde toplam 943 konut inşa edecek

 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa İlçesi, Ahmetpaşa Beldesi'nde 100 adet tarımköy konutu inşa edecek. 26 Temmuz'da gerçekleşen ihale kapsamında ayrıca ticaret merkezi ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi de yer alıyor. Projede yer alan konutlar müstakil, tek katlı ve 3+1 planında inşa edilecek. Toki Afyonkarahisar Sinanpaşa projesinde her konut için geniş bir bahçe alanı ayrıldı. Ayrıca projede geleneksel mimari modernize edilerek uygulandı. Konutlarda yöresel mimariden esinlendi ve su basmanı seviyesinde taş kaplama ve ahşap görünümlü cephe elemanları kullanıldı.

Erzincan Kavakyolu'na 137 konut 

 

TOKİ 4 şehirde toplam 943 konut inşa edecek

 

Erzincan'ın Kavakyolu Beldesi'nde TOKİ tarafından inşa edilecek 137 konutun ihalesi yapıldı. 25 Temmuz'da gerçekleşen ihale kapsamında ayrıca altyapı ve çevre düzenleme işi de yer alıyor. Yükseklikleri zemin+4 olan konutlar 2+1 planında inşa edilecek. Yöreye özgün olarak hayata geçirilecek projede, modern ve yöresel mimarinin izleri buluşturuldu. Projede yerleşim alanı, nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor.

Firma Bilgisi: Toki