TOKİ Ankara Kuzeykent Projesi'ni açık artırmaya çıkarıyor

Ankara'da Kuzeykent Projesi'nin satış ofisini ziyaret ederek incelemelerde bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan, Kuzeykent Projesi'nde ilk etapta 250 konutu açık artırma yöntemi ile satışa sunacaklarını söyledi

TOKİ Ankara Kuzeykent Projesi'ni açık artırmaya çıkarıyor

Ankara'da Kuzeykent Projesi'nin satış ofisini ziyaret ederek incelemelerde bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan, Kuzeykent Projesi'nde ilk etapta 250 konutu açık artırma yöntemi ile satışa sunacaklarını söyledi. 

Açık artırmanın 6 Mart 2018 tarihinde saat 11:00'de TOKİ'nin Ankara Bilkent'teki merkezinde yapılacağını belirten Turan, yaptıkları ve yapacakları ihalelerin detaylı bilgisine www.toki.gov.tr adresinden ulaşabileceğini, ihaleye katılım şartları, proje detayları ve diğer ayrıntıların internet sayfalarında yer aldığını söyledi. 

235 bin TL'den başlayan fiyatlarla

1 milyon 655 bin metrekare alan üzerinde inşa edilen Kuzeykent Projesi'nde açık artırma ile satışa sunulacak 250 konutun 176'sı 3+1, 16'sı 3+1 dubleks, 58'i ise 4+1 planında inşa edildi. Konutların 235 bin TL'den başlayan fiyatlardan başlayacağını söyleyen Turan, yüzde 10, yüzde 15, yüzde 25 peşinat, 96, 108, 120 ay vade seçenekleri ile ödeme planının olacağını kaydetti. Açık artırma ile ilgili bankacılık hizmetleri Türkiye Halk Bankası A.Ş. tarafından yürütülecek. Başvurular/teminatlar Türkiye Halk Bankası A.Ş.'nin tüm şubeleri aracılığı ile kabul edilecek. Açık artırmanın yapılacağı gün de başvuru kabul edilecek. 

5 bin konutluk yepyeni bir yaşam alanı 

Dar gelirli, konuta erişmekte zorlanan vatandaşları konut sahibi yaptıklarını söyleyen Turan, konut inşaatının yanında ihtiyaç duyulan her alanda projeler ürettiklerini belirtti. Kuzeykent Projesi'nin Ankara'da yeni bir değer katacağına vurgu yapan Turan, “Proje kapsamında toplam 5 bin 82 konut inşa ediyoruz. Projemiz; içinde barındırdığı ticari, kültürel, eğitim, sağlık, spor, ibadet yapıları ve tesisleri ile her türlü ihtiyaca cevap verirken Ankara‘nın yaşayan en büyük rekreasyon alanı olacak” açıklamasında bulundu.

Yeşil ile dolu bir yaşam 

250 konutun satışa sunulacağı Kuzeykent Projesi'nde 0-5 yaş okul öncesi çocuk grubundan üniversite gençliğine, kadınlardan erkeklere, tüm nüfus profillerine dönük sosyal alanların olduğunu söyleyen Turan,  “Ankara’ya yeni bir değer katacak proje ile vatandaşlarımız yeşil alanla daha çok buluşacak. 700 bin metrekare alan üzerinde 76 bin ağaç, 5 milyon çalı yer alacak. Kuzey Yıldızı rekreasyon alanında ise, 23 farklı büyüklükte süs havuzu, müzik ve dans eşliğinde ses-ışık ve su oyunu gösterilenin yapılmasına imkan veren havuz,  2 giriş kapısı,  21 restoran, 10 lokanta, 10 kafe, 817 araç kapasiteli açık otopark, yaşlılar merkezi 5 bin kişilik amfi, nikah ve düğün salonu yer alacak.”  diye konuştu. 

Bütün sosyal ihtiyaçlara cevap verecek

Vatandaşların tüm sosyal ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikle bir proje olduğunu söyleyen Turan, “KuzeyKent Projemizi çok yönlü ve vatandaşlarımızın bütün ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde inşa ediyoruz. Proje içerisinde; yürüyüş yolları, mini futbol sahası, basketbol oyun alanı, basketbol antrenman sahası, voleybol sahası, spor aletleri, masa tenisi, kaykay pisti, spor salonu, açık ve kapalı yüzme havuzları olacak. Ayrıca, çocuk oyun alanları, eğitici oyun duvarları, çocuk yüzme havuzu, spor alanları ve geniş yeşil alanlar ile çocuklarımız yeşille iç içe bir yaşama kavuşacak” dedi. 

Firma Bilgisi: Toki