Toki Ankara Yapracık Engelli başvuruları

Toki tarafından Ankara Yapracık'ta üretilen 2 adet konut, engelli vatandaşlara yönelik, açık satış yöntemi ile satışa sunuldu. Toki Ankara Yapracık Engelli başvuruları 16 Mart tarihinde başlıyor

Toki Ankara Yapracık Engelli başvuruları

Toki tarafından Ankara Yapracık'ta üretilen 2 adet konut, engelli vatandaşlara yönelik, açık satış yöntemi ile satışa sunuldu. Toki Ankara Yapracık Engelli başvuruları 16 Mart tarihinde başlıyor. Başvurular Ziraat Bankası'nın bütün şubeleri tarafından kabul edilecektir.Ankara Yapracık Toki Evleri'nde satış işlemleri Ziraat Bankası aracılığı ile yürütülecek ve Temerküz Şube Ankara Yapracık şubesi olacaktır. Satışa sunulan konutların tamamı yüzde 40 engelli vatandaşlar tarafından satın alınabilecektir. 

Satış duyurusu için;

Dosyayı indirmek için tıklayın.

Toki Ankara Yapracık Engelli başvuru işlemleri

Şartlara uyan en az yüzde 40 engelli vatandaşların konut başvurusuna, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartı fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporu (en az yüzde 40 engelli olduğuna dair) ile birlikte gitmeleri gerekmektedir. 

Ankara Yapracık Toki Evleri'nde fiyatları 240 bin TL ile 245 bin 317 TL arasında değişiyor. Konut seçimi yapanlar, yüzde 10 peşinat 96 ay vade, yüzde 15 peşinat 108 ay vade ve yüzde 25 peşinat 120 ay vade alternatifleri ile peşinatlarını ilgili banka şubelerine yatıracak ve satış sözleşmesi imzalayacaklardır. 

Konut alıcıları, sözleşmenin kurulduğu tarihten itibaren on dört gün içinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden dönme hakkına sahip olacaklardır. Aynı zamanda gayrimenkulün tesliminden önce teslim süresi içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin sözleşmeden dönme hakkına sahiptirler. Ankara Yapracık Toki Engelli başvuruları 16 Mart - 30 Haziran 2016 tarihleri arasında Ziraat Bankası'nın tüm şubeleri tarafından kabul edilecek ve satış işlemleri Ziraat Bankası aracılığı ile yapılacaktır. 

Firma Bilgisi: Toki