TOKİ, Armutlu ve Dedeli ihalelerini yapı

TOKİ, Yalova Armutlu ve Tokat Dedeli ilçelerine yapacağı toplam 566 konutluk projelerin ihalelerini yaptı

TOKİ, Armutlu ve Dedeli ihalelerini yapı

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Yalova'nın Armutlu ve Tokat'ın Dedeli ilçelerine yapacağı konut projelerinin ihalelerini gerçekleştirdi. 

TOKİ'de Yalova Armutlu'ya 130 konut

TOKİ, Armutlu ve Dedeli ihalelerini yapı


TOKİ, Körfez Köprüsü'nün hizmete açılışıyla birlikte gayrimenkul fiyatlarında önemli bir artış yaşanan Yalova'nın Armutlu ilçesinde 130 konut inşa edecek. Söz konusu proje, yerel mimari özelliklere uygun biçimde hayata geçirilecek. Dün gerçekleştirilen ihale kapsamına 130 dairenin yanı sıra, cami ve büfe inşaatlarına ek olarak altyapı ve çevre düzenleme işleri de girdi. Armutlu'nun Saatbahçe Mevkii'nde inşa edilmesi beklenen konutların zemin üzerine 3 kat şeklinde yükseleceği bilgisi verildi. Projede daireler 2+1 ve 3+1 tipinde olacak. 2+1 tipindeki daire adedi 48, 3+1 tipindeki daire adedi ise 82 olacak.  

 

Tokat Dedeli'ye 436 konut

TOKİ, Armutlu ve Dedeli ihalelerini yapı


Diğer taraftan TOKİ, Tokat'ın Dedeli ilçesine inşa edeceği 436 adetlik konut projesinin ihalesini de gerçekleştirdi. İhale 436 adet konutun yanı sıra ticaret merkezi, altyapı ve çevre düzenleme işlerini de kapsıyor. 

 

Zemin üzerine 3 kat yüksekliğinde olacak ve 2+1 ve 3+1 tipinde dairelere yer verilecek yatırım Uğurludağa Yeşilyurt Mahallesi'nde yükselecek. Konutların 290 adedi 2+1, 146 adedi ise 3+1 tipinde gerçekleştirilecek. 

TOKİ Tokit Dedeli'de de yerel mimariye uygun bir mimari form uygalayacak.