TOKİ Elazığ'da kentsel dönüşüm kapsamında 277 konut inşa edecek

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) kentsel dönüşüm kapsamında Elazığ Cumhuriyet Mahallesi'nde 277 konut inşa edecek

TOKİ Elazığ'da kentsel dönüşüm kapsamında 277 konut inşa edecek

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) kentsel dönüşüm kapsamında Elazığ Cumhuriyet Mahallesi'nde 277 konut inşa edecek. 

İhalesi gerçekleşti

İhalesi gerçekleşen projede ihale kapsamında altyapı ve çevre düzenlemesi işi de bulunuyor. Projede yer alan konutları 70'i 2+1, 207'si ise 3+1 planında inşa edilecek. Elazığ Cumhuriyet Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi, TOKİ ve Elazığ Belediyesi arasında imzalanan protokol ile hayata geçirildi. 

 

TOKİ Elazığ'da kentsel dönüşüm kapsamında 277 konut inşa edecek

 

Toplam 277 konut inşa edilecek

Çarpık yapılaşma bulunan ve yeterli sosyal donatı olmayan alanda “yerinde dönüşüm” esas alınarak, hak sahiplerine nitelikli bir yaşam alanı oluşturulması amaçlandı.  21,69 hektar olan proje alanında 1.440 konut, 6 dükkân ve sosyal tesis yapımı tasarlandı. İlk etapta hazineye ait rezerv alanda 277 konut inşa edilerek hak sahiplerinin tasfiyesi planlandı.

Modern mimari tarzda

Modern mimari tarzda inşa edilecek projeyle yerleşim alanı; dükkânları, camisi, parkı, peyzajı, oyun ve spor alanları ile nitelikli sosyal çevre imkanı sunan yeni bir yaşam merkezine dönüşüyor.

Firma Bilgisi: Toki