Toki Emekli Evleri için ön talep topluyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), emeklilere İkinci Bahar Projesi kapsamında 18 ilde yapacağı 3 bin 361 adet emekli evi için ön talep topluyor

Toki Emekli Evleri için ön talep topluyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), emeklilere İkinci Bahar Projesi kapsamında 18 ilde yapacağı 3 bin 361 adet emekli evi için ön talep topluyor. Toplu Konut İdaresi Başkanı M. Ergün Turan, ''Emeklilerimizin yüzünü güldürmek istiyoruz. Geçen yılın sonunda emeklilerimiz için satışa sunduğumuz ve kuralarını çektiğimiz, 17 ilimizde 4 bin 340 konuta yoğun ilgi gösterildi. Ayrıca farklı şehirlerimizde ürettiğimiz projelerimizden emeklilerimiz için yüzde 25 oranında kontenjan uygulamamız devam ediyor.'' dedi. 

TOKİ Başkanı Turan, İkinci Bahar Projesi ile Türkiye'nin farklı şehirlerinde aşamalı olarak hayata geçirilen projelerden konut sahibi olmak isteyen emekliler için yüzde 25 kontenjan ayrıldığını, aynı zamanda talep örgütlenmesi modeli ile valilik ve belediyeler üzerinden emeklilerin taleplerinin alınarak yeni projelerin yapılacağını söyledi. 
2016 yılında 18 ilde hiç konut sahibi olmamış emekliler için 3 bin 361 konut için ön talep toplanacağını belirten TOKİ Başkanı Turan, emeklilerin yüzlerini güldürmeyi hedeflediklerini söyledi. 

Toki Emekli Evleri ön talep toplanan iller 

14 Mart – 31 Mart 2016 tarihleri arasında ön talep toplanacak iller ise şöyle; Balıkesir – Manyas: 500 konut, Adana – Sarıçam: 300 konut, Aksaray Merkez: 300 konut, Aksaray – Güzelyurt: 56 konut, Kocaeli – Kandıra: 272 konut, Eskişehir – Tepebaşı: 250 konut, Kayseri – Mimarsinan: 250 konut, Kastamonu – Merkez: 200 konut, Kastamonu – Taşköprü: 250 konut, Bilecik – Bozüyük: 197 konut, Hatay – Reyhanlı: 150 konut, Çankırı – Kurşunlu:150 konut, Sivas – İmranlı:121 konut, Manisa – Demirci: 94 konut, Kahramanmaraş – Türkoğlu: 75 konut, Erzincan – Çağlayan: 44 konut, Niğde – Çiftlik: 43 konut,  Bolu – Mengen – Poyrazköy: 28 konut, Burdur – Çavdır: 24 konut, Edirne – Lalapaşa: 33 konut, Edirne – Süloğlu: 24 konut.  

500 TL başvuru bedeli

Emekli kimlik kartı ile başvuru yapılabilecek olan konutlar 2+1 tipinde inşa edilecek. 14 Mart- 31 Mart tarihleri arasında ön talep toplanacak olan konutları için başvurulara emekli vatanlaşlar emekli kimlik kartları ve 500 TL başvuru bedeli ile ilgili bankalara başvuru yapabilecekler. Başvuruların toplanmasının ardından, başvuru sayısı konutlardan fazla ise hak sahibi belirleme kurası çekilecek. Hak sahibi olamayan emekliler ise başvuru bedellerini geri alabilecekler. Konut belirleme kurası sonrasında hak sahibi olan emekliler ise sözleşme imzalayacak. 

Sadece konut sahibi olmayanların başvurabileceği TOKİ Emekli Evleri için kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukların üzerine tapuda kayıtlı bir gayrimenkulün olmaması, il sınırları içerisinde bir yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olmasıi aylık hane gelirinin en fazla net 3 bin 200 TL olması ve bir hane halkı adına yalnızca bir başvuru yapılabilmesi şartı aranacaktır. 

Firma Bilgisi: Toki
Proje Bilgisi: Emekli Evleri