Toki Eskişehir Tepebaşı Emekli Evleri başvuru tarihi

Toki Eskişehir Tepebaşı Emekli Evleri başvuru tarihi 14 Mart'ta başlayacak. 250 adet konutun sahiplerini bulacağı projede başvurular 31 Mart 2016 tarihinde sona erecek

Toki Eskişehir Tepebaşı Emekli Evleri başvuru tarihi

Toki Eskişehir Tepebaşı Emekli Evleri başvuru tarihi 14 Mart'ta başlayacak. 250 adet konutun sahiplerini bulacağı projede başvurular 31 Mart 2016 tarihinde sona erecek. Projedeki konutlar için başvurular Ziraat Bankası Eskişehir ilinde bulunan yetkili şubeler aracılığı ile kabul edilecek. 

22 Nisan 2016 tarihinde yapılacak olan Eskişehir Tepebaşı Toki Emekli Evleri kura çekilişi sonrasında hak sahibi olamayan emekli vatandaşlar başvuru bedellerini 27 Nisan 2016 tarihinden itibaren Ziraat Bankası yetkili şubelerinden geri alabilecekler. Hak sahibi olanlar ise idarenin belirleyeceği tarihlerde ilgili bankada gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklar. 

Toki Eskişehir Tepebaşı Konutları'na başvuruda bulunacak olanlar Nüfus Cüzdanı ve Emekli Kimlik Kartı ile birlikte Ziraat Bankası Eskişehir ilindeki yetkili şubelerine başvuru yapacaklardır. Başvuru işlemleri sırasında 500 TL başvuru bedeli alınacaktır. Kimlik tespiti için ise Nüfus Cüzdanı ibraz etmek şartı aranacak ve başvurular şahsen yapılacaktır. 

Hak sahibi olup, sözleşme imzalayan emekli vatandaşlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyecekler. Aynı zamanda konut sahibi olanlarda konutta ikamet etme şartı aranacak olup ikamet edilmediği tespit edilirse sözleşmeleri ffeshedilecektir. 

Toki Eskişehir Tepebaşı Emekli Evleri başvuru belgeleri

- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, 
- Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan alınan Emekli Kimlik Belgesini ya da emekli olduğunu gösteren yazı veya belge.