Toki Hatay Reyhanlı Emekli başvuruları başladı

Emekliye İkinci Bahar projesi kapsamında inşa edilecek olan 150 adet konutun bulunduğu Toki Hatay Reyhanlı Emekli başvuruları başladı

Toki Hatay Reyhanlı Emekli başvuruları başladı

Emekliye İkinci Bahar projesi kapsamında inşa edilecek olan 150 adet konutun bulunduğu Toki Hatay Reyhanlı Emekli başvuruları başladı. Proje kapsamındaki konutlar için başvurular Ziraat Bankası Hatay ilinde bulunan yetkili şubeler aracılığı ile kabul edilecek. 

14 Mart - 31 Mart 2016 tarihleri arasında yapılacak olan başvuru işlemleri sonrasında, başvurusu toplanacak olan Toki Hatay Reyhanlı Emekli Konutları kura çekilişi 4 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleşecek. Hak sahibi olanlara konutlar yüzde 12 peşinat için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat için 240 ay vade ile taksitlendirilecek. 2+1 nitelikli 150 adet konutun bulunduğu Hatay Reyhanlı Toki Emekli Konutları fiyatları henüz belirlenmedi. 

Başvuru sahipleri, Nüfus Cüzdanı ve Emekli Kimlik Kartı ile birlikte 14-31 Mart 2016 tarihleri arasında Ziraat Bankası yetkili şubelerine başvuru yapacaklar. Başvuru işlemleri sırasında ise 500 TL başvuru bedeli alınacaktır. Hatay Reyhanlı Toki Emekli Evleri kura çekilişi sonucunda hak sahibi olamayan emekliler 9 Mayıs 2016 tarihinden itibaren Ziraat Bankası yetkili şubelerinden başvuru bedellerini geri alabilecekler. 

Toki Hatay Reyhanlı başvuru belgeleri

* Nüfus Cüzdanı fotokopisi
* Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan alınan Emekli Kimlik Belgesi ya da henüz çıkmadıysa emekli olduğunu gösteren yazı.

Hatay Reyhanlı Toki Emekli Evleri başvuru şartları

* T.C. vatandaşı olması,
* Projenin yapıldığı il/ilçe sınırları içinde ikamet ediyor olması ya da projenin bulunduğu il/ilçe nüfusuna kayıtlı olması,
* Toki'den daha önce konut satın almamış olması ve kredi kullanmamış olması,
* Kendisine, eşine ve çocuklarına ait tapuda kayıtlı bir gayrimenkulün olmaması,
* Aylık hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 TL olması,
* Bir hane halkı adına, kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına bir adet başvuru yapılabilecektir. 

Firma Bilgisi: Toki