TOKİ indirim kampanyasına 5 günde 5 bin başvuru

TOKİ'nin yaptığı indirim kampanyasına 5 günde 5 bini aşkın kişi başvurdu

TOKİ indirim kampanyasına 5 günde 5 bin başvuru

TOKİ indirim kampanyasına 5 günde 5 bini aşkın kişi başvurdu. 22 Ağustos 2016 tarihinde başlayan kampanyaya başvurular 5 bini geçti. 

TOKİ Başkanı Ergün Turan, kampanyalardan bugüne kadar 113 bin 85 alıcının faydalandığını belirterek, Yüzde 20 indirim kampanyamıza yoğun ilgi geldi. 5 günde 5 bini aşkın başvuru yapıldı" dedi. 

Turan, ''Geçen yıl uygulamaya koyduğumuz yüzde 20 indirim kampanyasından 33 bin vatandaşımız faydalandı. 33 bin vatandaşımız 1.4 milyar borcunu kapatıp tapusunu aldı. Bu yıl başlattığımız kampanyadan ise yaklaşık 175 bin vatandaşımız yararlanabilecek." diye konuştu. 

Son başvuru tarihi 30 Eylül

İndirim kampanyasından yararlanmak isteyen konut ve işyeri alıcılarının 30 Eylül 2016 tarihine kadar ilgili bankaya başvuruda bulunmaları gerekiyor. 

12 ay sınırı 

Başkan Turan, indirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve işyeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla idareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borçlarının bulunmaması gerektiğinin de altını çizdi. Turan şöyle devam etti: "Kampanyamızdan, satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış konut ve işyerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dâhil edilmedi."

Firma Bilgisi: Toki