Toki Kahramanmaraş Türkoğlu emekli evleri kuraları 25 Ağustos'ta

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen Toki Kahramanmaraş Türkoğlu emekli evleri kuraları 25 Ağustos'ta çekilecek

Toki Kahramanmaraş Türkoğlu emekli evleri kuraları 25 Ağustos'ta

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen Toki Kahramanmaraş Türkoğlu emekli evleri kuraları 25 Ağustos'ta çekilecek. 

Kura çekilişi 25 Ağustos'ta 

Kahramanmaraş Türkoğlu Emekli Grubu Konut Projesi kapsamında TOKİ tarafından inşa ettirilen 2+1 nitelikli 75 konut için, 14 - 31 Mart 2016 tarihleri arasında başvurular kabul edilmiş ve hak sahipliği belirleme kurası 5 Mayıs 2016 tarihinde çekilmişti. Toki gözetiminde noter tarafından kura çekilişinden hak sahibi olan 71 emekli vatandaşın konut belirleme kurası 25 Ağustos 2017 tarihinde noter huzurunda çekilecek. 

Gayrimenkul satış sözleşmesi imzalanacak

Kura çekilişi sonucunda hak sahibi olan emekli vatandaşlar ise 11 - 15 Eylül 2017 tarihleri arasında T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Türkoğlu Şubesinde gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklar. 

Başvuru bedeli geri alınabilecek

Kura sonrasında satış sözleşmesi imzalamayanlar iade bedellerini 18 Eylül 2017 tarihinden itibaren T.C. Ziraat Bankası A.Ş. yetkili şubelerinden geri alabilecekler. 

108 bin 314 TL'den başlayan fiyatlarla

Kahramanmaraş Türkoğlu Toki emekli evlerinde 2+1 konut fiyatları 108 bin 314 TL ile 139 bin 602 TL arasında değişiklik gösteriyor. Projede yer alan konutlar yüzde 12 peşinat 120 ay vade, yüzde 20 peşinat 240 ay vade seçenekleri ile satışa sunuldu. 

Toki Kahramanmaraş Türkoğlu emekli evleri sözleşme imzalama aşamasında; 

* İl / İlçe nüfus müdürlüğünden onaylı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Kahramanmaraş il sınırlarında 1 yıldan az olmamak şartı ile ikamet ettiğini kanıtlayan belge,
* İl / İlçe Tapu Sicil Müdürlüğünden başvuru sahibinin kendisine, eşine ve velateti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı bir konutun bulunmadığını kanıtlayan belge, 
* Hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 TL olduğunu kantlayan gelir belgeleri gerekli görüldüğünde istenebilecektir. 

Borç bitene kadar devredilemeyecek

Emekli grubu projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayan emekli vatandaşlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyecekler. Ayrıca borç bitene kadar alıcı veya ailesi için ikamet koşulu aranacak, söz konusu konutta ikamet edilmediğinin tespit edilmesi halinde sözleşmeler feshedilecek. 

Firma Bilgisi: Toki