TOKİ Malatya Pütürge'ye 305 konut yapacak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Malatya Pütürge İlçesi Ağalar Mahallesi ve Pazarcık Mahallesi'ne toplam 305 konut yapacak

TOKİ Malatya Pütürge'ye 305 konut yapacak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Malatya Pütürge İlçesi Ağalar Mahallesi ve Pazarcık Mahallesi'ne toplam 305 konut yapacak. Ağalar Mahallesi'ne yapılacak 264 konut, Pazarcık Mahallesi'ne yapılacak 41 konutun ihalesi yapıldı. 

Malatya Pütürge TOKİ evleri ihalesi bugün gerçekleşti

Bugün saat 14:00'de TOKİ İstanbul Hizmet Binası'nda gerçekleşen ihale kapsamında ayrıca cami, 6 dükkan ile altyapı ve çevre düzenleme işi de bulunuyor. Yükseklikleri zemin+2 ve zemin+3 olan TOKİ Malatya Pütürge konutlarının 212’si 2+1 planında, 93’ü ise 3+1 planında inşa edilecek.

Engelli vatandaşlar da düşünüldü

Ticaret alanları, park ve cami bir arada tasarlanarak, insanların geniş bir bölgede rahat hareket etmeleri ve araç trafiğinden etkilenmemeleri sağlandı. Ayrıca engelli vatandaşlarımız için de gerekli otopark ve sosyal donatı alanları oluşturularak, ihtiyaçlarının karşılanması amaçlandı.Konut cephelerinde kullanılan ahşap ve taş kaplamalar ile hem geleneksel hem de modern mimariden kesitlerin sunulması amaçlandı.

550 günde tamamlanacak

Sözleşme imzalandıktan sonra 10 gün içinde çalışmaların başlayacağı Malatya Pütürge TOKİ evleri projesinin 550 günde tamamlanması planlanıyor. 

Firma Bilgisi: Toki