Toki Manisa Demirci Emekli başvuruları bugün başladı

Emekli Grubu Konut Projesi kapsamında inşa edilecek olan Toki Manisa Demirci Emekli başvuruları bugün başladı

Toki Manisa Demirci Emekli başvuruları bugün başladı

Emekli Grubu Konut Projesi kapsamında inşa edilecek olan Toki Manisa Demirci Emekli başvuruları bugün başladı. 14 Mart - 31 Mart 2016 tarihleri arasında yapılacak olan başvurular Ziraat Bankası Manisa ilinde bulunan yetkili şubeleri aracılığı ile kabul edilecek. 

Manisa Demirci Toki Emekli Konutları kura çekilişi 19 Nisan 2016 tarihinde gerçekleşecek. Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 240 ay vade ile taksitlendirilecek. 

Projeye başvuruda bulunacak adaylardan nüfus cüzdanı fotokopisi ve SGK'dan alınan Emekli Kimlik Belgesi veya belgesi çıkmadıysa emekli olduğunu gösteren yazı istenecek. Başvuru sahipleri bu belgeler ile birlikte Toki Manisa Demirci Evleri'ne başvuruda bulunmak için 14 Mart - 31 Mart 2016 tarihleri arasında Ziraat Bankası yetkili şubelerine başvuru yapacaklar. 

Başvuru işlemleri sırasında ödenecek olan 500 TL başvuru bedeli, kura sonucu hak sahibi olamayan emekli vatandaşlara 21 Nisan 2016 tarihinden itibaren Ziraat Bankası yetkili şubeleri tarafından geri ödenecektir. Hak sahibi olanlar ise idarenin belirleyeceği tarihlerde Ziraat Bankası Demirci Şubesi'nde gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklardır. 

Toki Manisa Demirci Emekli başvuru şartları

- T.C. vatandaşı olması,
- Projenin yapıldığı il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak şartı ile ikamet ediyor olması veya projenin yapıldığı  il/ilçe -nüfusuna kayıtlı olması,
- Toki'den daha önce konut satın almamış ve kredi kullanmamış olması, 
- Kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bir gayrimenkulün olmaması,
- Aylık hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 TL olması,
- Bir hane halkı adına, kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir. 

Firma Bilgisi: Toki