Toki Sivas Zara engelli konutları başvuruları başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) idare stoklarındaki 13 adet konutun bulunduğu Toki Sivas Zara engelli konutları için başvurular başladı

Toki Sivas Zara engelli konutları başvuruları başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) idare stoklarındaki 13 adet konutun bulunduğu Toki Sivas Zara engelli konutları için başvurular başladı. 

En az yüzde 40 engelli vatandaşlara özel

Kurasız başvuru önceliğine göre konut seçme ve alma olanağı ile satışı gerçekleştirilecek olan Toki Sivas Zara engelli konutları için başvurular 23 Ağustos - 29 Eylül 2017 tarihleri arasında kabul edilecek. Projede yer alan konutları en az yüzde 40 engelli raporu olan vatandaşlar için açık satışa sunuluyor. 

Satış sözleşmesi 23 Ağustos'tan itibaren imzalanacak

Toki Sivas Zara engelli konutlarının satış işlemleri T.C. Ziraat Bankası A.Ş.'nin Zara Şubesi aracılığı ile yürütülecek. Konut alıcıları, peşinatlarını 23 Ağustos - 29 Eylül 2017 tarihleri arasında, T.C. Ziraat Bankası A.Ş.'nin Zara Şubesine yatırarak gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklar. 

96 bin 871 TL'den başlayan fiyatlarla

Projede yer alan konutların fiyatları 96 bin 871 TL ile 105 bin 528 TL arasında değişiklik gösteriyor. Konut borç bakiyesi yüzde 12 peşinat 180 ay vade, yüzde 15 peşinat 216 ay vade, yüzde 20 peşinat 240 ay vadeli aylık taksitler halinde ödenecek. 

Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin;

* T.C. vatandaşı olması,
* Sivas ili Zara ilçesi sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Zara ilçe nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.
* Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve konut kredisi kullanmamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç),
* Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.
* Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL. olması gerekmektedir.)
* Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.
* Engelli vatandaşların, kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporu. 

Firma Bilgisi: Toki