TOKİ taksitleri e-devlet üzerinden takip edilebilecek

Vatandaşlar artık TOKİ'den satın aldıkları konut ya da ticari birimlerin taksitlerini e-Devlet üzerinden takip edebilecek

TOKİ taksitleri e-devlet üzerinden takip edilebilecek

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, taksit ödemelerinin kolaylaşması adına önemli bir adım attı. Bundan böyle TOKİ'den ev alan ve taksit ödemeleri devam eden vatandaşlar taksitlerini e-Devlet üzerinden izleyebilecek. 

TOKİ taksitleri ve e-Devlet dönemi
Konut ve iş yeri alımı yapan ve taksit ödemeyi sürdüren vatandaşların ödemeler konusundaki takiplerini e-Devlet üzerinden yapabileceklerini açıklayan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Mehmet Ergün Turan, kurumun yeni projelerini vatandaşların beklentileri doğrultusunda geliştirdiğini söyledi. Turan, TOKİ'nin teknolojinin sunduğu olanaklardan daha fazla faydalanmak ve yürütülen işlemleri daha süratle gerçekleştirmek adına şeffaf programlar geliştirdiğine değinerek "Son olarak Türksat ile yapılan protokol ile birlikte e-Devlet entegrasyonu sağlandı. Yeni sistem, idareden konut ya da iş yeri satın alan vatandaşların yükümlülüklerini bilgisayar üzerinden takip edebilme olanağı sunuyor..." ifadelerini kullandı. 

TOKİ Bilgi işlem teknolojilerini kullanıyor
Mehmet Ergün Turan, bilgi işlem teknolojileri alanında yoğun çalışmalar yürüttüklerini ve idarenin Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü ile imzaladığı protokol kapsamında idarenin taşınmaz bilgilerinin tapudan kontrol edilebilir hale getirildiğini belirtti. Konut ve iş yeri taksit takip sistemlerinin sonuçlandırıldığını belirten Turan 

"Böylece konut ve iş yeri taksit takip sistemi de sonuçlandırıldı. Online Taksit Sorgulama Sistemi de devreye alınırken, web sayfası üzerinden güvenli erişim kriterleri de göz önünde tutularak, iş yeri ve konut alıcılarının da hizmetine açıldı..." şeklinde konuştu.