TOKİ üç yeni projesi için 18 Ocak'ta ihaleye çıkıyor

TOKİ, Aksaray, Antalya ve Afyon'da hayata geçireceği üç yeni proje için 18 Ocak'ta ihale gerçekleştirecek

TOKİ üç yeni projesi için 18 Ocak'ta ihaleye çıkıyor

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) bu yıl yapımına başlanacak üç proje için ihaleye çıkıyor. Toplam 536 konutun inşa edileceği Afyon ve Aksaray'ın yanı sıra Antalya'da da Lojistik Depo ve Nizamiye Binası7nı hayata geçirecek olan TOKİ, bunlar için 18 ocak 2016 tarihinde bir ihale gerçekleştirecek. 

TOKİ yeni proje ihaleleri 18 Ocak'ta
TOKİ tarafından 18 Ocak'ta gerçekleştirilecek ihaleleri konu olan projeler, Afyon, Antalya ve Aksaray'da hayata geçirilecek. Antalya'da konvansiyonel kalıp ve çelik konstrüksiyon sistemiyle inşa edilecek Lojistik depo ve Nizamiye binasının yanı sıra Aksaray'da 124 ve Afyon'un Şuhut ilçesinde 2. etapta 412 konut, 1ticari merkez ve 1 camiden oluşan projeler inşa edecek olan TOKİ, Aksaray Güzelyurt'ta da tünel kalıp sistemi ile 124 adet konut ve 1 adet büfe inşaatı ve latyapı ve çevre düzenlemesine imza atacak.

Projeler ne zaman tamamlanacak
İhale dokümanlarının EKAP internet adresinde görülebileceği projelerden Lojistik Depo ve Nizamiye Binası'nın yer tesliminin ardından 280 gün içinde tamamlanması hedefleniyor. Aksaray Güzelyurt'ta inşa edilecek 124 konutun inşaatı ise yer tesliminin ardından 500 günde tamamlanacak. 

TOKİ ihaleleri tarih ve saat bilgileri
Söz konusu ihaleler, 18 Ocak 2016 Pazartesi günü gerçekleştirilecek. Antalya ihalesinin saati 14.00, Afyon ihalesinin saati 14.30 olarak belirlenirken Aksaray ihalesi saat 15.00'da başlayacak. 

Söz konusu projeler, 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'nun 19'uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek.