TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası için son 3 gün

TOKİ'nin borçlarını erken kapatmak isteyen vatandaşlara yüzde 20 indirim avantajı sunduğu kampanyası için son günlere girildi. Kampanya 29 Eylül'de sona eriyor

TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası için son 3 gün

Her yıl binlerce vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın Yüzde 20 İndirim Kampanyası için son günlere girildi. 21 Ağustos'ta başlayan kampanyaya katılım süresi 29 Eylül tarihinde sona eriyor. TOKİ'ye olan borçlarını erken kapatarak, kurumun sunduğu yüzde 20'lik indirimden yararlanmak isteyen vatandaşların bu süre içinde başvurularını tamamlamaları gerekiyor. 

TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası için son günler

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, kuruma borçlu olan ancak peşin ödeme koşuluyla yüzde 20'lik indirimden yararlanmak isteyen vatandaşlara yönelik kampanyasının son günlerine girdi. 21 Ağustos tarihinde başlayan ve vatandaşlara banka kredileri ya da yastık altı birikimleriyle borçlarını erkenden kapatmaya teşvik amacıyla geliştirilen bu kampanyaya katılım için süre 29 Eylül'de doluyor. TOKİ'den satın aldıkları konut ya da iş yerlerindeki yüzde 20'lik indirimden yararlanmak isteyen vatandaşların, bu süre içinde başvuruluranı gerçekleştirmesi gerekiyor. 

Kampanyadan kimler yararlanabilecek?

TOKİ tarafından geliştirilen yüzde 20 indirim kampanyası, 2015 yılı sonuna dek satışı gerçekleşmiş ve geri ödeme taksitleri de 2015 yılı sonuna kadar başlamış bulunan iş yeri ve konut sahiplerini kapsayacak. Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlar, TOKİ'ye olan borçlarını kapatmak ve gayrimenkullerine erkenden sahip olmak istemeleri halinde ilgili bankalardan konut kredisi kullanabilecek. Vatandaşların bu işlemler için Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalamış oldukları bankalara başvuruda bulunabilecekleri açıklandı. 

Geçen yıl 817 milyon TL borç kapatılmıştı

TOKİ'nin 2016 yılı içinde geliştirdiği kampanyaya da yoğun ilgi gösterilmişti. Borcunu erken kapatarak tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri borçlularının yoğun ilgi gösterdiği kampanyaya 17 bin kişi katılmış ve bu kapsamda 817 milyon TL'lik borcun kapatılma işlemi gerçekleşmişti. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, bu ödemelerin 513 milyon TL'sinin kredi kullanılmadan ve yalnızca yastık altı birikimi ile karşılandığı açıklamasında bulunmuştu. 

İLk 5 günde 3 bine yakın başvuru

TOKİ tarafından 2017 yılı kapsamında geliştirilen Yüzde 20 İndirim Kampanyasına da vatandaşlardan yoğun ilgi geldi. Kampanyanın yalnızca ilk 5 gününde 3 bine yakın başvuru geldi TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Yüzde 20 İndirim Kampanyası'nın ilk 5 gününde başvuru yapan vatandaş sayısının 2 bin 928 adet olduğunu açıklamıştı.