TOKİ'nin yeni yüzde 20 indirim kampanyası Eylül'de

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı Mehmet Ergün Turan, tapusunu hemen almak isteyenler için hazırlanan yüzde 20 indirim kampanyası için Eylül ayının beklendiğini söyledi

TOKİ'nin yeni yüzde 20 indirim kampanyası Eylül'de

TOKİ, bu yılki yüzde 20 indirim kampanyasını Eylül ayında uygulamaya hazırlanıyor. Başbakanlı Toplu Konut İdaresi Başkanı Mehmet Ergün Turan, borcunu hemen ödeyerek tapusunu elde tmek isteyen, konut ve ticari birim alıcılarına yönelik olarak geliştirilen yüzde 20 indirim kampanyasının Eylül ayında hayata geçirileceğini söyledi. Turan "Geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen kampanyalara vatandaşlarımızdan yoğun ilgi geldi..." dedi. 

TOKİ'nin indirim kampanyası bu yıl Eylül'de
İdare tarafından geliştirilen kampanyaların belli prosedürler doğrultusunda hazırlandığını ve yaz aylarında yapılan indirimlerin kimi sorunlarla karşılaştığını belirten TOKİ Başkanı Turan "Yaz aylarında indirim yaptığımızda, vatandaşlarımızın büyük bir çoğunluğunun köylerinde ya da tatilde olduğunu görüyoruz. Bu yılki indirim kampanyamızı en geç dokuzuncu ayda gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Vatandaşlarımız bu indirimleri bekliyor..." ifadelerini kullandı. 

Geçen yıl 17 bin kişi yararlanmıştı
Turan geçen yıl hazırlanan kampanya döneminde borcunu hemen ödeyerek tapusuna kavuşmak isteyen 17 bin kişinin kampanyadan yararlandığını ve aynı dönemde 817 milyon TL borç kapatıldığını hatırlatarak "Bu paranın 513 milyon TL'si kredi kullanılmadan, yani yastık altında bekleyen paralardan oluşuyor..." şeklinde konuştu. Kampanyadan faydalanmak isteyen vatandaşların başvuru tarihini takip etmesi gerektiği bilgisini de kamuoyu ile paylaşan Turan, bu tarihin ardından borç kapatmalarında söz konusu indirimin mümkün olmayacağını da hatırlattı. 

Kampanyaya katılmak için ne yapılmalı
Kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlar indirim kampanyasının başladığı tarihlerde ilgili bankalara başvuracak. 12 ay ve daha vadeli projelerde geçerli olacak indiriden yararlanmak için, konut ve iş yeri alacılarının başvuru tarihi itibariyle idareye ödemek zorunda oldukları aidat ve emlak vergisi gibi borçlarının bulunmaması gerekiyor.