Türkiye'nin en değerli caddeleri

JLL Türkiye Perakende Pazarı raporuna göre Türkiye'nin en değerli caddeleri haberimizde...

Türkiye'nin en değerli caddeleri

JLL'in raporunda en dikkat çekici noktalardan biri cadde perakende pazarı oldu. Rapora göre perakende sektörünün İstiklal ve Bağdat Caddeleri'ne yönelik talebi arttı. İstanbul'un en gözde semtleri arasında olan Nişantaşı'nda 2015 yılında kira bedellerinin yükselmesi bekleniyor. Bunun yanı sıra, rapora göre 2015 yılında İstiklal, Bağdat, Bahariye ve Beşiktaş Çarşı'da kira bedellerindeki yükselişi de sürecek.

Türkiye'nin en değerli caddeleri
İSTİKLAL CADDESİ: İstanbul'un yaya trafiğinin en fazla olduğu caddede perakendeci talebi sürekli olarak devam ediyor. Türkiye'nin en değerli caddeleri arasında olan İstiklal Caddesi'nde 2015 yılında kira bedellerinin artması bekleniyor.

BAĞDAT CADDESİ: 2014 yılında Anadolu Yakası'nın ve Türkiye'nin en değerli caddelerinden olan Bağdat Caddesi'nde pek çok kentsel dönüşüm projesi gerçekleşti. Caddede yıkılıp yeniden yapılacak olan binalar nedeniyle mevcut kiracıların yeniden konumlanma işlemleri ön plana çıkıyor. 2015'te kira bedellerinin İstiklal Caddesi'nde olduğu gibi yükselme eğiliminde olması öngörülüyor.

NİŞANTAŞI: Türkiye'nin en değerli caddelerinden olan Abdi İpekçi Caddesi, önemli markaların yeni mağazalarına ev sahipliği yapmaya başladı. Teşvikiye, Rumeli ve Valikonağı Caddeleri, gerek şehir merkezine yakın konumları gerekse yoğun yaya trafiği nedeniyle perakende sektörünün ilgisini çekiyor. Nişantaşı bölgesinde 2015 yılında kira bedellerinin yükselmesi bekleniyor.

ALEMDAĞ CADDESİ: Alemdağ Caddesi, Ümraniye'de yaya trafiğinin yoğun olduğu bir bölümde yer alıyor. Alemdağ Caddesi ve bölgeye olan talebin 2015 yılında olumlu olması bekleniyor. 2015'te bu bölgedeki kira bedellerinin sabit kalması öngörülüyor.

BAHARİYE CADDESİ: Bahariye Caddesi, tramvay yolunun varlığı ve yoğun yaya trafiği nedeniyle Anadolu Yakası'nın önemli perakende caddelerinden biri oluyor. Ulusal ve uluslararası markaların yer aldığı caddede az sayıda mağazanın bulunması ve perakende sektörünün talebinin yüksek olması nedeniyle 2015 yılında caddedeki kira bedellerinin yükselme eğiliminde olması bekleniyor.

BEŞİKTAŞ ÇARŞI: Özellikle üniversite öğrencilerinin yoğun olduğu bir bölge olan Beşiktaş Çarşı'da çok sayıda perakendecinin yanı sıra yeme içme markaları da konumlanıyor. Bölgede yeni perakende alanları oluşturmak amacıyla bina alım satım işlemleri de gerçekleştiriliyor. 2015 yılında kira bedellerinin artması bekleniyor.

NİSPETİYE: Akmerkez'in yeniden yapılandırılması ve cadde üzerinde kafe ve restoranların konumlandırılması nedeniyle Nispetiye Caddesi özellikle yeme-içme markalarının tercih ettiği önemli lokasyonlardan biri haline geldi. 2014 yılı içerisinde hareketlenen bölgede önümüzdeki dönemde de değişiklikler olması öngörülüyor. Bölgedeki binaların genel olarak gıda işletmeciliğine uygun benzer nitelikler taşıması ve piyasa şartları doğrultusunda oluşan istikrarlı kira bedelleri nedeniyle 2015 yılı içerisinde perakende sektörü talebinin artması öngörülüyor.