Üsküdar Evlendirme Dairesi

Üsküdar Evlendirme Dairesi ile ilgili merak edilen her şey haberimiz detayında yer alıyor

Üsküdar Evlendirme Dairesi

Üsküdar Evlendirme Dairesi şu sıralar evlenmek üzere olanların uğradığı mekanların başında geliyor. Üsküdar Evlendirme Dairesi’nde düğün de yapılabiliyor. Manzarası sayesinde oldukça dikkat çeken Üsküdar Evlendirme Dairesi nerede? Sorusuna cevap vermeden önce birtakım küçük bilgiler paylaşalım.

Üsküdar Evlendirme Dairesi’nde restoran yer alıyor ve burada kır düğünü yapılabiliyor. Kokteyl şeklinde düzenlenen Üsküdar Evlendirme Dairesi konumu ile oldukça dikkat çekiyor. Üsküdar Evlendirme Dairesi’nde evlenme kararı verenler, öncelikle aşağıda belirteceğimiz evraklarla başvuruda bulunmaları gerekiyor.

EVLENMEK İÇİN BAŞVURUDA BULUNAN ÇİFTLERDEN İSTENEN BELGELER:
1-NÜFUS CÜZDANLARI ASLI VE İKİŞER ADET FOTOKOPİSİ
Resimli, son(10) yıl içerisinde değiştirilmiş, son medeni duruma dair bilgileri içerir, okunaklı T.C. Kimliği.(Başka bir kimlikle başvuru yapılmaz) 
2-RESİM
Son 6 (altı) ay içerisinde çekilmiş, cepheden, inkılap kanunlarına uygun olarak, baş açık (Bayanlarda alın, çene ve yüz tamamen görünmek kaydıyla baş örtülü olabilir), poz üniforma, poz veya pul resim olmayan (fotokopi veya bilgisayarda çoğaltılan resimler kullanılmayacaktır). Tümü aynı 6 (altı) adet resim. 
3-SAĞLIK RAPORU
Sağlık ocakları ve Ana Çocuk Sağlığı Merkezlerinden alınacak, resimli mühür ve imza ile tasdikli, genelgenin gereği tetkiklerin yapıldığına dair bilgileri kapsayan ve son 6 (altı) ay içerisinde alınmış belgelerdir. 
4-İKAMETGAH
Çiftlerin birinin Üsküdar ilçesinde oturduğuna dair ikametgah belgesi. 
5-BEKARLIK VE DOĞUM BELGESİ
Yabancı uyruklu başvuru sahiplerinin hazırlaması gereken belgedir. Noter onaylı pasaport çevirileri gerekmektedir. Hangi şartları kapsadığı konusunda Memurluğumuzdan bilgi alınabilir.
Başvuru, Sabah 09:00-12:00 Öğlen 13:00-15:00 saatleri arasında çiftin birlikte müracaatı ile yapılacaktır.

Üsküdar Evlendirme Dairesi nerede?
İstanbul Anadolu Yakasında yer alan Üsküdar Evlendirme Dairesi Ayazma Mahallesi’nde.

Üsküdar Evlendirme Dairesi adres bilgileri: Üsküdar Belediye Merkez Binası Ayazma Mah. İstanbul

Üsküdar Evlendirme Dairesi iletişim bilgileri
(216) 531 30 00 / 2204