Vizesiz gidilebilen ülkeler

Pasaportunuz varsa ve hiç bilmediğiniz, görmediğiniz ülkelere aniden seyahat etmek isterseniz bu haberimiz tam size göre. İşte vizesiz gidilebilen ülkeler...

Vizesiz gidilebilen ülkeler

Pasaportunuz varsa ve hiç bilmediğiniz, görmediğiniz ülkelere aniden seyahat etmek isterseniz bu haberimiz tam size göre. İşte vizesiz gidilebilen ülkeler... İster Cuma akşamından çıkıp pazar günü dönün, isterseniz işinizden izin alıp hafta içi gidin, isterseniz hafta sonu kahvaltınızı yapın... Özgürce gidebileceğiniz vizesiz ülkeleri sıraladık...

Avrupa

Vizesiz gidilebilen ülkeler
Avrupa Birliği'ndeki ülkeler Türkiye için Schengen Vizesi istese de Doğu Avrupa'da vizesiz gidilebilen ülkeler de var. Rusya, Arnavutluk, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Karadağ, Kosova, KKTC, Makedonya, Moldova, Sırbistan ve Ukrayna'ya vize derdiniz olmadan seyahat edebilirsiniz. 

 

Asya

Vizesiz gidilebilen ülkeler
Güneydoğu Asya sevenlerden iseniz Asya kıtasında vizesiz gidilecek ülkeler sayısı biraz fazla. Gürcistan, Azerbaycan, Tayland, Bahreyn, Endonezya, Filipinler, Singapur, Güney Kore, Lübnan, Malezya, Sri Lanka, Katar ve Ürdün'e vizesiz gidebilirsiniz. 

 

Güney Amerika

Vizesiz gidilebilen ülkeler
Güney Amerika'ya seyahat etmek isterseniz, Arjantin, Bolivya, Brezilya, Ekvador, Kolombiya, Nikaragua, Paraguay, Peru, Şili, Uruguay ve Venezuela'da 90 gün vizesiz kalabilirsiniz. 

 

Orta ve Kuzey Amerika

Vizesiz gidilebilen ülkeler
Antigua ve Barbuda, Bahamalar, Barbados, Belize, Britanya Virgin Adaları, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Guatemala, Haiti, Honduras, Jamaika, Kosta Rika, Meksika, Panama, Saint Kitts ve Nevis Adaları, Saint Vincent ve Grenadines Adaları, Trinidad ve Tobago, Turks ve Caicos Adaları'na vizesiz gidebilirsiniz. 

 

Afrika

Vizesiz gidilebilen ülkeler
Afrika'da yer alan vizesiz gidilebilen ülkeler ise şöyle; Kenya, Tanzanya ve Güney Afrika Cumhuriyeti, Fas, Libya, Mauritus, Botswana, Ruanda, Seyşeller, Sudan, Tunus ve Zambiya. 

 

Okyanusya

Vizesiz gidilebilen ülkeler
Okyanusya'da bulunan Cook Adaları, Fiji, Palau, Samoa, Tuvalu ve Vanuatu da vizesiz gidilecek ülkeler sıralamasına giriyor.