Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi nerede?

14 Mayıs 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'nın düğününün yapılacağı Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nin nerede olduğu merak konusu... İşte yanıtı...

Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi nerede?

14 Mayıs 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'nın düğününün yapılacağı Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi nerede olduğu merak konusu...  İşte yanıtı...

Sümeyye Erdoğan ve Selçuk Bayraktar çiftinin düğünü için Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde hazırlıklar hızla devam ediyor. Güvenlik önlemlerinin alınmaya başladığı gösteri merkezinde güvenlik güçleri alarma geçti. Bugüne kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yapmış olan Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi tarihinin en yoğun haftasını yaşıyor. 

 

Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi nerede?

 

Yahya Kemal Beyatlı Gösteri merkezi nerede? 

Küçükçekmece Belediyesi'nin eseri olan Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi Halkalı'da 30 bin metrekarelik inşaat alanı üzerinde kurulu. Tamamen gösteri sanatlarına özel tasarlanmış ve donatılmış yapısı ile Türkiye'de bir ilk oluşturan gösteri merkezinin özel sahnesi, mimarisi, ışıklandırma ve ses sistemi ile uluslararası prodüksiyonlara, İstanbul genelinde yapılan önemli etkinlik ve konserlere ev sahipliği yapıyor. 

 

Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi nerede?

 

Toplam 35 bin kişi ağırlanabiliyor

Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi'nde 10 bin kişi kapalı alanda olmak üzere toplam 35 bin kişi ağırlanabiliyor. 704 metrekarelik alanıyla Türkiye ve Avrupa'nın en büyük sahnesine sahip olan YKB Gösteri Merkezi, 2013 yılında hizmete açıldı. En ileri teknolojilerin yer aldığı gösteri merkezinde Avrupa'nın en gelişmiş ses ve ışık sistemleri bulunuyor. Yankı oluşumunu düşüren özel panelli tavanı, ses yutucu malzeme kaplı yüzeyleri, yenilikçi akustik sistemleri ile müziğin iletilip duyulması sağlanıyor.