“2005 yılı öncesi binalar derhal boşaltılmalı!”

Öntu Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Bulut, Türkiye’deki yapı stokları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 2005 yılı öncesi binaların depreme dayanıklı olmadığını, ve derhal boşaltılıp yeni yapılara geçilmesi gerektiğini söyledi.

Bugüne kadar Beylikdüzü bölgesinde gerçekleştirdiği projelerle adından söz ettiren Önay Grup, Tuna Ev Ofis ile güçlerini birleştirerek Önay Life Residence’ı hayata geçiriyor. Öntu adını alan ortak yapının Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Bulut, Türkiye’deki yapı stokları ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunarak, eski yapıların beton mezarlardan farksız olduğunu söyledi. İnsan hayatının önemi ve sağlığı için yeni yapıların hızla inşa edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Bulut, 2005 yılından önceki binaların derhal boşaltılması gerektiğini vurguladı.

Bulut, “Türkiye gerçeğine bakıldığında bu inşaatlar da hala yetersiz. İstatistiklere bakıldığında 6 milyon civarında bir ihtiyaç söz konusu fakat sektör 1 milyonu daha yeni bulmuş.  Türkiye deprem gerçeğiyle yüz yüze. Buna yakalandığımız anda da buna hazırlıklı olmalıyız. Fakat şu andaki konut arzı buna hazır değil. Herkese tavsiye ettiğim şey; eğer binanız 2005 yılı öncesinde inşa edilmişse derhal boşaltın ve yeni yapıya çıkın.  Biz daha fazla hayat sloganını kullanırken buna önlem almamak da çelişkili olur. Eski yapılara  beton mezarlar diyorum,  bir an önce  insanlarımızın yeni yapılara kavuşması lazım. Burada önce ekonomi geliyor. Teşvikler ve banka faizlerinin düzenlenmesi gerekiyor. Ekonomik konuda ön görüsü yüksek olan insanların bu konuda sektöre destek vermesi gerekiyor. İnsanların daha sağlıklı ve güvenli yapılarda oturmasını sağlamak gerekiyor” diye konuştu.

Önay Life Residence
Önay Grup, Tuna Ev Ofis ile güçlerini birleştirerek Önay Life Residence’ı hayata geçiriyor.  Esenyurt- Beylikdüzü kesişiminde inşa edilen proje  1+1, 2+1 ve  3+1 dairelerden oluşurken, sosyal donatılar açısından da oldukça zengin. Nisan ayında lansman gerçekleştiren projede, satışlar yüzde 25’e ulaştı. Önay life fiyatları ise metrekaresi 2 bin 900 liradan başlıyor ve şu anda hala lansman fırsatlarıyla satılıyor. Önay Garden projesinde yatırım amaçlı alıcılara yüzde 150 oranında bir kazanç getirdiklerini söyleyen Öntu Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Bulut, Önay Life Residence için de iyi bir getiri beklediklerini belirttii.

Firma Bilgisi: öntu yatırım
Proje Bilgisi: önay life