“2016 Fikirtepe yılı olacak”

Türkiye’nin en büyük ve planlı kentsel dönüşüm projesinin devam ettiği Fikirtepe’de inşaat çalışmalarını yapan 17 şirket Fikirtepe Platformunu oluşturdu. Platform, Fikirtepe dönüşümünün hızlı ve başarılı şekilde dönüşmesi için çalışıyor.

Fikirtepe’de yaklaşık 4 yıldır devam eden Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi hayata geçiyor. Bölgede proje geliştiren 17 inşaat şirketi Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği öncülüğünde Fikirtepe Platformu’nu kurdu. Platformun başkanlığını Nuhoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Nuhoğlu üstlendi. Fikirtepe Platformu 2016 yılını Fikirtepe yılı olarak görüyor. 2016 yılının sonunda yaşamın başlayacağı planlanan bölgede Master Plan’daki kamusal alan düzenlemeleri de eş zamanlı olarak uygulanacak.
Platform hak sahipleriyle müteahhit firmaların uzlaşması sorunu başta olmak üzere doğacak her türlü aksaklıkta uzlaşma sağlayarak süreci hızlandırmayı hedefliyor. Platform üye şirketler arasında, Baysaş, CC Group, Dumankaya, Ekşioğlu Yapı, Emay, Erkan Group, Güral İnşaat, Haldız İnşaat, Nuhoğlu, Pana Yapı, Sefa İnşaat, Selka NSK, SVR Group, Şua İnşaat, Teknik Yapı ve Vartaş bulunuyor. Platforma üye olmak için bölgedeki geliştirici şirketin anlaşmalarını yüzde 70 oranında tamamlamış olması gerekiyor.
Platform Başkanı Ali Nuhoğlu “Bölgede dönüşüm tamamlandığında toplam 35 bin konut ve 2 bin 500 ticari alan yapılmış olacak.  Tüm sosyal donatıları, altyapısı, kamusal alanları, okulu, hastanesi ve dini tesisleriyle dünyaya örnek bir proje ortaya çıkacak. Bu yüzden 2016 yılını Fikirtepe yılı olarak adlandırıyoruz. Platform olarak önümüzdeki yıl yurtdışı fuarlarında bu projeyle boy göstereceğiz” dedi.  Nuhoğlu, Fikirtepe’nin çok büyük bir değer olma yolunda olduğunu söyleyerek, “Aynı zamanda burada bulunan hak sahipleri böyle bir projeden mülk sahibi olma şansını da yakaladı. Böyle bir durumu da vesile olduk” diye ekledi.

Firma Bilgisi: Fikirtepe Platformu