3. İstanbul Başakşehir'e sponsor oldu

ASAF iş ortaklığıyla hayata geçen 3. İstanbul projesi Başakşehir Futbol Kulübü'nün 3 yıllığına forma ve stadyum sponsoru oldu.

Geçen sezonu 4’üncü sırada bitiren ve UEFA Avrupa Ligi’nde yoluna emin  adımlarla devam eden Başakşehir Futbol Kulübü önemli bir işbirliğine imza attı. Alzamil Gayrimenkul, Seha Yapı, Adese ve Fuzul Yapı, ilk projeleri olacak olan 3. İstanbul projesini hayata geçirmek üzere ASAF İş Ortaklığı’nı kurdu. ASAF İş Ortaklığı, Başakşehir’de inşa edilecek 3. İstanbul projesi için kollarını sıvarken Başakşehir Futbol Kulübü’nün de forma ve stadyum sponsoru oldu. Bedeli açıklanmayan sponsorluk anlaşması 3 yıl süreyle devam edecek. Başakşehir  Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ’ın ev sahipliğini yaptığı imza töreninde Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, ASAF İş Ortaklığı’nı temsilen Fuzul Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal, Seha Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Saylık ve Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı bulundu. Başakşehir’in adının duyulmasının ardında Başakşehir Futbol Kulübü’nün çok büyük payı olduğunu söyleyen Başkan Gümüşdağ, “ ASAF İş Ortaklığı’nın ilk projesi olan 3. İstanbul Başakşehir sponsorluk anlaşması ilebüyük bir memnuniyet yarattı. Yeni sezonda hem Avrupa’da hem de Türkiye’de alkışlanacak başarılar elde edeceğiz” dedi.

Bin 250 konutluk proje
Projelendirme çalışmaları devam eden 3. İstanbul, karma bir proje olarak hayata geçecek. Proje Başakşehir Belediyesi’nin ihaleye açılan bir arazisi üzerinde inşa edilecek. Bin 250 civarında konutun yer aldığı projede alış veriş merkezi de yer alıyor. Yola cephesi olan 100 adet cadde dükkanı ve meydanın da bulunduğu 3. İstanbul projesi ile ilgili bilgileri Seha Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Saylık verdi. Saylık, “3. İstanbul projesi saha içi ve dışındaki bir takım görsellerde, forma sırtında ve stadyum adında yer alacak. Bir bakıma Başakşehir 3. İstanbul’u hem Türkiye’de hem de Avrupa’da sırtlayacak” dedi. Karma bir proje olarak inşa edilecek olan 3. İstanbul projesinde 1250 daire yer alacak. bir avm var ve 100 adet ticari ünte olacak. Yola cepheli cadde mağazaları yer alacak. Meydanı olan modern bir proje olacak. Projelendirme çalışmaları devam eden 3. İstanbul’un lansmanı yakın zamanda yapılacak. Lansmandan kısa bir süre sonra da ilk kazma vurulacak.

Firma Bilgisi: ASAF İş Ortaklığı
Proje Bilgisi: 3. İstanbul