ABank da faizleri düşürdü

Konut kredisi faizlerini yüzde 1'in altına düşürme seferberliğine ABank da katıldı. Banka faizleri yüzde 0.89'a çekti

ABank da faizleri düşürdü

Dün Ziraat Bankası'nın ilk adımıyla başlayan ve akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısıyla yoğunlaşan bankaların konut kredilerini yüzde 1'in altına çekme eğililimine son olarak ABank da katıldı. Firma konut kredi faizlerini yüzde 0.89'a çektiğini açıkladı.

KONUT KREDİSİ FAİZLERİ DÜŞTÜ

ABank'tan konut kredisi faiz kararı
ABank tarafından yapılan açıklamada, 2 seneye kadar vadesi olan konut kredilerinde faiz oranlarının yüzde 1.05'ten yüzde 0.89'a çekildi. 2 sene ile 5 sene arasında geri ödemeli kredilerdeki faiz oranı ise yüzde 1.10'dan yüzde 0.99 düzeyine düştü

 

ABank da faizleri düşürdü

 

Diğer bankaların konut kredisi oranlarına ulaşmak için tıklayın...

Erken: "Toplumsal dayanışma her şeyden önemli"
Konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, faiz indirimi kararının Türkiye ekonomisinin kesintisiz büyümesine destek sunma amacını taşıdığını vurgulayan ABank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sezin Erken:

"; “Konut kredisinde faiz indirimine giden ilk bankalar arasında yer aldık. Yaşanan toplumsal dayanışma ve geleceğe duyulan güvenin devamının her şeyden önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu aynı zamanda müşteri odaklı yeni bankacılık vizyonumuzun bir yansımasıdır.” şeklinde konuştu.

ABank Konut kredisi faiz oranları
- 0-24 ay: Yüzde 0.89
- 2 yıl-5 yıl vadeli kredilerde: Yüzde 0.99