Ağaoğlu'nun Yeniköy'e projesine Suudi ortak

Ağaoğlu Şirket Grubu'nun Yeniköy'deki Carlton arazisi üzerine yapacağı turizm yatırımına Suudi Arabistanlı ve Abduljawad Holding yüzde 50 hisseyle ortak oldu.

Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun Yeniköy'de yapmayı planladığı projeye Suudi Arabistanlı Abduljawad Holding’yüzde 50 hisseyle ortak oldu. Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu uzun zamandır Yeniköy'deki Carlton arazisi üerine yapacağı projeyle ilgili olarak bürokratik engellemelerle uğraştığını ifade ediyordu. İnşaatına 2017’de başlanacak olan projenin tescil ve ruhsatlandırma işlemlerinin tamamlanması bekleniyor. Boğaz kenarında bir arazide hayata geçecek olan proje, eşsiz bir manzaraya sahip olacak.. İki buçuk yıldır, hem proje hem de ruhsatlandırma işleri devam eden, Ağaoğlu ve Abduljawad Holding’in yüzde 50 ortaklıkla gerçekleştireceği projenin beklenenden uzun sürdüğünü söyleyen Abduljawad Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ehsan Abduljawad, “İstanbul’da son 4 yıldır yatırım yapıyoruz. O yüzden başka uluslararası yatırımcılardan da bu işbirliğini bekliyoruz. Yaşadığımız bürokratik gecikmeler dışında bu, çok iyi bir iş birliği imkanı oldu. Ruhsatlandırma çalışmaları gelecek yılın ilk çeyreğinde tamamlanırsa inşaata ikinci çeyrekte başlayacağız” dedi. İstanbul’un elit bir resort projesi olacağını belirten Abduljawad, projede bir otel de olacağını söyledi. Suudi yatırımcı Abduljawad Holding geçen yıl da bir başka global business rezidans markası Ascott ile yine Ağaoğlu Maslak 1453'te dev bir yatırım daha gerçekleştirmişti. 

İstanbul'a değer katacak
Adı henüz açıklanmayan proje hakkında bilgi veren Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, “Ağaoğlu Yeniköy projesini yüzde 50 ortaklıkla hayata geçiriyoruz. Rezidanslar ve otelden oluşan bir proje konseptimiz var. Bürokratik yönden bazı engellere takıldığımız için geç başlamak zorunda kaldık. Daha önce de Türkiye’de yatırımın önünü kesen şeyin bürokrasi olduğunu söylemiştik. Bu engellerin ne olduğu da artık ortada. Bunlar temizleniyor çok şükür. Başlayacağımız proje İstanbul’a gerçekten artı değer katacak” diye konuştu. 

Firma Bilgisi: Ağaoğlu Şirketler Grubu