Real Merter’de bir ilke imza atılıyor

Real Merter İstanbul’un tekstil merkezi Merter’de hem iddialı bir konut projesi hem de tekstil temalı ihtisas çarşısıyla öncü bir proje olarak yükseliyor.

Oliv Yapı ve Vizyon Art Yapı ortaklığıyla hayata geçen Real Merter, bölgenin yeni alışveriş ve yaşam merkezi oluyor. Real Merter 130 milyon lira yatırım bedeline sahip. Projede 248 konut ve 155 adet mağaza yer alacak. 3 blok halinde yükselen konut bloklarında dairelerin büyüklüğü 66 ile 185 metrekare arasında değişiyor. Projenin en önemli özelliği ise blokların altında yer alan ihtisas çarşısı. İhtisas çarşısı tekstilin başkenti olan Merter’deki firmaların markalaşmasını ve tüm tekstil dünyasının kalbinin burada atmasını hedefliyor. Bir yandan da bu firmaların otopark sorunları çözülerek toplam bin 800 araç kapasiteli bir otopark inşa ediyor. Oliv Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dokumacı “Biz burada öncü olacak bir model geliştiriyoruz. İhtisas çarşısı işin merkezinde yer alıyor. Daha önce gördüğümüz ihtisas çarşıları pazarından çok uzakta olmuştu ve beklenene etkiyi yaratmamıştı. Real Merter tekstil çarşısı tekstilin göbeğinde bulunuyor.

Real Merter yüzde 60 kar yapacak
Real Merter’in inşaatının yüzde 35’i tamamlandı. 2017’nin ilk çeyreğinde yapımı sona erecek projenin 55 dairesi satıldı. Real Merter fiyatları metrekaresi 4 bin 677 liradan satışa çıktı. Ticari alanlarda ise bu rakam 7 bin 14 lira olarak belirlendi. Real Merter'in yüzde 60'ın üzerinde prim yapacağı düşünülüyor.  Real Merter projesi lokasyonu ile de tercih ediliyor. E 5 Karayolu’na, metro ve metrobüse yakınlığı ulaşım kolaylığı sağlıyor. Real Merter tekstil çarşısında ilk etapta 100 milyon dolarlık hacme ulaşmayı bekliyor. Uzun vadede ise burada 5 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşmayı hedefliyor.

Ruslar Türkiye’den vazgeçemez
Oliv Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dokumacı, Real Merter’de oluşacak tekstil ticaretinde Rusların’da önemli bir etkisi olacağını belirtti. Rusya Türkiye arasındaki krizin, Ruslarla en çok ticareti yapılan tekstil ve gayrimenkulü etkilemeyeceğini söyleyen Dokumacı, “Ruslar Türkiye ile ticaret yapmaktan vazgeçemez” dedi.

Firma Bilgisi: Oliv Yapı - Vizyon Yapı
Proje Bilgisi: Real Merter