Ali Ağaoğlu gayrimenkul sektörünü değerlendirdi

14. Gayrimenkul Zirvesi'ne katılan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, gayrimenkul sektörü ile ilgili düşünceleri ekibimize aktardı

GYODER, İNDER ve KONUTDER işbirliğiyle gerçekleştirilen 14. Gayrimenkul Zirvesi'nde sektörün farklı paydaşlar gözündeki algısı ve itibarı tartışıldı.

3 Kasım Çarşamba günü Hilton İstanbul Bomonti Hotel'de gerçekleşen 14. Gayrimenkul Zirvesi'ne birçok isim katıldı. GYODER Başkanı Aziz Torun ve Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin açılış konuşması yaptığı 14. Gayrimenkul Zirvesi'nde Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu da vardı.

Emlakwebtv.com ekibine 2014 gayrimenkul sektörünü değerlendiren Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, 2015 yılı beklentilerini de anlattı. Ali Ağaoğlu "2014 yılı ilk yarısı gayrimenkul sektörü eksiyle kapatmıştı. Seçim süreçleri etkili olmuştu. İnsanlar bekle gör psikolojisine girmişti. Ama 2'nci yarıdaki artış ilk yarıdaki eksiyi kapattı. Bu seneyi sektör artı olarak kapar diye düşünüyorum" dedi.

Ali Ağaoğlu 2015 yılı beklentileri hakkında da şöyle konuştu:
2015'in daha iyi olacağını umut ediyoruz. Bir seçim süreci yaşayacak. Yine ilk yarı seçim süreci ile ilgili durağan geçer diye düşünüyorum. Daha sonra da yine bir artış yaşarız diye düşünüyorum.