Antalya Büyükşehir Belediyesi 6 taşınmazı için ihaleye çıkıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kepez ilçesi Kütükçü mahallesindeki 5 taşınmazın ardından Kepez ve Yenidoğan Mahalleleri'ndeki arsalarını da satışa çıkardığını duyurdu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi 6 taşınmazı için ihaleye çıkıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kepez ilçesi Kütükçü Mahallesi'nde yer alan 5 taşınmaz ilanının ardından Kepez merkezindeki 3 arsasını daha satışa çıkardığını duyurdu. 19.07.2018 tarihinde gerçekleştirilecek ihale ile satışı yapılacak Kepez arsalarının tahmini bedel toplamı 45 milyon TL'nin üstünde. Kepez Yenidoğan'daki arsalar ise 150 milyon TL'ye yakın tahmini değere sahip. 

Kepez'de üç taşınmaz ihalesi

Antalya Büyükşehir Belediyesi mülkiyetindeki üç arsadan ilki Kepez mahallesinde yer alan ve 13 bin 595 metrekarelik büyüklüğe sahip olanı özel sağlık tesis alanı imar niteliği taşıyor. Geçici teminat bedeli olarak 590 bin 800 TL'nin yatırılacağı bu arsanın tahmini bedeli 19 milyon 680  bin TL olarak hesaplanıyor. İhale 19.07.2018 tarihinde saat 15.00 da yapılacak

İhaleye konu olan ikinci arsa Ticaret alanı imar durumuna sahip ve toplamda 8 bin 895 metrekarelik genişlikte. Katılımcıların geçici teminat bedeli olarak 490 bin 800 TL yatıracağı bu arsanın tahmini değeri ise 16 milyon 360 bin TL seviyesinde. Bu ihalenin saati de 15.30.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'in satışa çıkardığı bir diğer arsa ise Kepez mahallesinde ve 3 bin 610 metrekarelik genişliğe sahip. Geçici teminat bedeli olarak 199 bin 200 TL'nin yatırılmasının gerekli olduğu arsa aynı gün saat 16.00'da yapılacak. Bu arsanın tahmini değeri ise 6 milyon 640 bin TL.

Antalya Büyükşehir Belediyesi 6 taşınmazı için ihaleye çıkıyor

Kepez Yenidoğan arsaları

- Kepez Yenidoğan Mahallesi'nde yer alan ve 35 bin 437 metrekarelik ticaret alanı imarlı arsa için tahmini bedel 97 milyon 452 bin 190 TL olarak açıklandı. İhale 26 Temmuz 2018 tarihinde saat 15.00'da yapılacak
- Kepez Yenidoğan Mahallesi'nde yer alan 10 bin 656 metrekarelik özel sosyal tesis imarına sahip arsa için tahmini bedel 18 milyon 648 bin 157 TL olarak açıklandı. İhale Aynı gün saat 15.30'da yapılacak
- Kepez Yenidoğan Mahallesi'ndeki 15 bin metrekarelik özel eğitim alanı imarlı arsa için tahmini bedel 26 milyon 266 bin 590 TL olarak açıklandı. İhale aynı gün ve saat 16.00'da gerçekleştirilecek. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden 5 taşınmaz satışı 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 5 taşınmazını satışa çıkardığını duyurdu. Antalya'nın Kepez ilçesi Kütükçü mahallesinde yer alan farklı büyüklükteki arsalar, konut ve isteğe bağlı olarak ticaret alanı imar durumuna sahip. Bu taşınmazlara ilişkin ihaleler 12.07.2018 tarihinde düzenlenecek. 

50 milyonluk 5 arsa

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kepez ilçesi Kütükçü Mahallesi'nde yer alan 5 arsası için 12 Temmuz 2017'de ihale düzenleyecek. Farklı büyüklüklerdeki arsalar ağırlıklı olarak konit alanı imar nitelii taşıyor. Arsaların tahmini toplam bedeli ise yaklaşık 50 milyon TL'ye olarak gösteriliyor.

Antalya konut projeleri hakkında bilgi edinmek için tıklayın...

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden taşınmaz ihalesi

Son dönemde Sur Yapı Antalya Kepez Kentsel Dönüşüm Projesi ile gündeme gelen ilçe, büyük bir satışa tanıklık edecek. Satışa konu olan arsalar, satış ve geçici teminat bedelleri şöyle:

- Toplam büyüklüğü 15 bin 676 metrekare olan ve ada nosu 27451 olarak belirlenen ilk arsanın tahmini bedeli 14 milyon 100 bin TL olarak gösteriliyor. Geçici teminat bedeli 423 bin TL olan bu arsa ihalesi saat 12.30'da yapılacak

- Aynı bölgede ve 27475 ada noya sahip 18 bin 97 metrekarelik konut imar niteliğine sahip arsa için istenen tahmini bedel ise 10 milyon 850 bin TL seviyesinde. Arsa ihalesine katılmak isteyenlerin ödemesi gereken geçici teminat bedeli ise 325 bin 500 TL olarak saptandı. Bu ihle de 12 Temmuz 2018 tarihinde saat 13.00'da yapılacak

- 17 bin 429 metrekarelik konut alanı ve isteğe bağlı olarak ticaret alanı imar durumuna sahip üçüncü arsanın tahmini değeri ise 9 milyon 600 bin TL olarak saptandı. Katılımcıların 288 bin TL geçici teminat bedeli yatırma zorunluluğunun bulunduğu ihale de saat 13.30'da yapılacak

- Yine Kepez'de konut alanı imar niteliğine sahip 12 bin 520 metrekarelik arsanın tahmini bedeli ise 5 milyon 950 bin TL olarak saptandı. Geçici teminat bedelinin 178 bin 500 TL olarak belirlendi bu arsa ihalesi ise saat 14.00'da yapılacak. 

- Antalya'nın Kepez ilçesi Kütükçü Mahallesinden yer alan 14 bin 708 metrekarelik konut alanı ve yüksek zemin ticaret alanı imar durumuna sahip arsanın tahmini değeri ise 9 milyon 560 bin TL olarak gösteriliyor. Geçici teminat bedelinin 286 bin 800 TL olduğu bu arsa ihalesi 12.07.2018 tarihide ve saat 14.30'de gerçekleşecek

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi 5 taşınmazını satışa çıkardı

 

Kapsamlı ihale programı için geri sayım

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kentin üç önemli turistik bölgesinde ihaleye çıkmaya hazırlanıyor. Müze Meydanı, Akdeniz Bulvarı ve Beach Park bölgelerinin yap-işlet-devret modeliyle gerçekleştirilecek ihale 29 Mart tarihinde yapılacak. Toplamda 800 bin metrekareye yaklaşan üç bölgeye ilişkin tek ihaleye katılım için son 10 yıl içinde belli düzeyde turizm işletmeciliği ve seyahat acenteliği yapmış olma şartı aranacak. Diğer taraftan işletme süresine de şartnamede geçen 8 yıla ek olarak 20 yıl daha eklenebilecek.

Antalya Büyükşehir Belediyesi'ndan üç büyük ihale

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek ihale toplamda 40 bin 210 metrekarelik Müze Meydanı'na ek olarak 373,896 metrekarelik Beach Park Bölgesinden oluşacak. Yine Akdeniz Bulvarı'ndaki 374 bin metrekarelik alan üzerindeki tesis, ticari ünite, dükkan ve büfe gibi  kısımlar da yap-işlet-devret yöntemiyle ihaleye çıkarılacak. Böylece 29 Mart'ta gerçekleştirilecek ihaleye konu alan büyüklüğü de 800 bin metrekareye yaklaşmış olacak. 

Antalya'nın en büyük ihalesini kim kazandı? Ayrıntılar için tıklayın...

8 milyon 75 bin + KDV'lik iş

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan açıklamada artırıma esas tahmin bedeli ilk yıllık kira bedeli olarak 8.075.000,00 TL+KDV olacak. Kiraya verilen alan ve tesislerin kiracı tarafından bizzat işletilmesi halinde ise bu tesislerin işletilmesinden elde edilen tdoplam yıllık hazılatın yüzde 2'si oranında da Belediyeye pay verilecek. İhaleye ilişkin geçici teminat bedeli ise yıllık kira bedelinin yüzde 3'ü tutarındaki kısım yanı 242.250,00 TL olacak. 

8 yıl işletme hakkı

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin resmi internet sitesinde duyurulan ilana göre ihale, ilgili bölgelerdeki taşınmazlar üzerinde yer alan tesis ve ünitelerin, ekli projelerle belirlenen ticari dükkan ve yapılar ile büfelerin iç dekorasyonlarının idari şartnamede belirtilen koşullarda tamamlanması üzerine gerçekleştirilecek. Bu kapsamnda ünite ve tesislerin 8 yıl süre ile amaçları doğrultusunda işletilmesi ve süre sonunda da Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne sağlam, işler vaziyette ve çalışır durumda teslim edilmesi istenecek. İhaleler, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu)nun 35/a maddesine göre Kapalı Teklif Usulü ile gerçekleştirilecek. Yine ihale şartnamesine göre bu 8 yılın sonunda Maliye Bakanlığı'nın bu süreyi 8+10+10 yıl daha uzatabilmesi mümkün olabilecek. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi ihale takvimi

29.03.2018 Perşembe günü saat 13.00'da Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı Yeni Hizmet Binası Encümen Salonu'nda gerçekleştirilecek olan ihale 2889 sayılı Devlet İhale Kanunu)nun 35/a maddesi uyarınca Kapalı Teklif usulü ile yapılacak. İhaleye katılmak isteyenler yasal belge zorunlulukları ise ilan üzerinden tetkik edilebilecek. Bununla birlikte 10 yıl içinde Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan belgeli, toplamda en az 1.500 yataklı, beş yıldız nitelikli otey ya da 1. sınıf tatil köşü işletmeciliği yapmış olmak şansı aranacak. Diğer taraftan da  yine son 10 yıllık zaman zarfı içinde 1618 sayılı yasa kapsamında A Grubu Seyahat Acentası işletmeciliği yapılmış olması istenecek. Bir diğer deyişle bu iki koşulu sağlayamayan kişiler ihaleye başvuruda bulunamayacaklar. 


Yazar: emlakwebtv
Yorum

Benzer Haberler

Kuzey Marmara Otoyolu'nda hedef 2020

Kuzey Marmara Otoyolu'nda hedef 2020

Seçim sonrası Ankapark'ta ücretli döneme erken geçiş

Seçim sonrası Ankapark'ta ücretli döneme erken geçiş

Kanal Ankara'da temeller atılıyor

Kanal Ankara'da temeller atılıyor

İBB Paşalimanı Cafe için ihaleye çıkıyor

İBB Paşalimanı Cafe için ihaleye çıkıyor

12 Projede 15 Bin Konut Satışa Çıkıyor

12 Projede 15 Bin Konut Satışa Çıkıyor

Tasfiye edilen ‘evim’ şirketlerindeki  53 bin hak sahibinin akıbeti ekimde belli olacak

Tasfiye edilen ‘evim’ şirketlerindeki 53 bin hak sahibinin akıbeti ekimde belli olacak

10 Dilde Çalışanla  Lüks Yatırımcı Avı

10 Dilde Çalışanla Lüks Yatırımcı Avı

BDDK, güçlü şirketler ile yola devam edecek Sistemde vatandaş için risk kalmayacak

BDDK, güçlü şirketler ile yola devam edecek Sistemde vatandaş için risk kalmayacak

Tasarruf Finansman Modeli daha da güvenli olacak

Tasarruf Finansman Modeli daha da güvenli olacak

Tahincioğluoğlu’ndan Çengelköy’de yeni proje: Nidapark Çengelköy

Tahincioğluoğlu’ndan Çengelköy’de yeni proje: Nidapark Çengelköy

DAP Yapı’dan Nişantaşı’na ‘Sağlıklı Evler’

DAP Yapı’dan Nişantaşı’na ‘Sağlıklı Evler’

ÇATIDER’den Çevre Haftası açıklaması: Çatılarda yalıtım çevreye karşı borcumuzdur

ÇATIDER’den Çevre Haftası açıklaması: Çatılarda yalıtım çevreye karşı borcumuzdur

Gayrimenkulde yükselen yeni süreç: Yapı kooperatifleri veya birlikte arsa satın alma modeli

Gayrimenkulde yükselen yeni süreç: Yapı kooperatifleri veya birlikte arsa satın alma modeli

Yabancıya konut satışında yeni düzenleme: Aynı konutla tek vatandaşlık sınırlaması

Yabancıya konut satışında yeni düzenleme: Aynı konutla tek vatandaşlık sınırlaması

Küresel konut fiyatları artışında Türkiye yüzde 32 ile lider

Küresel konut fiyatları artışında Türkiye yüzde 32 ile lider

Dap Yapı’dan Nişantaşı’nda Dev Koruya Komşu Sağlıklı Evler

Dap Yapı’dan Nişantaşı’nda Dev Koruya Komşu Sağlıklı Evler

Ürdünlüler vatandaşlık, Ruslar tatil ve emeklilik, İngilizler eğitim ve yerleşmek için Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapıyor

Ürdünlüler vatandaşlık, Ruslar tatil ve emeklilik, İngilizler eğitim ve yerleşmek için Türkiye’de gayrimenkul yatırımı yapıyor

İva Yapı Sektördeki Yerini Yeniden Almaya Hazırlanıyor

İva Yapı Sektördeki Yerini Yeniden Almaya Hazırlanıyor

The Balance Spa ile Ahead Awards 2020’de Finalist Oldu

The Balance Spa ile Ahead Awards 2020’de Finalist Oldu

Pulver Dijital Çözümlerle Mimarlara Destek Oluyor!

Pulver Dijital Çözümlerle Mimarlara Destek Oluyor!

Geleceğin teknolojisinden, bugünü kolaylaştıran tasarım

Geleceğin teknolojisinden, bugünü kolaylaştıran tasarım

OPLOG Darıca Kampüsü’nün İnşaatı Başladı

OPLOG Darıca Kampüsü’nün İnşaatı Başladı

Seba Mare Gündoğan: 4 Mevsim yaşanacak proje

Seba Mare Gündoğan: 4 Mevsim yaşanacak proje

Noter Vekalet Ücreti 2021 Vekaletname Tasdik Ücretleri

Noter Vekalet Ücreti 2021 Vekaletname Tasdik Ücretleri

Dekorasyonda Farkındalık Çağı Başlıyor

Dekorasyonda Farkındalık Çağı Başlıyor

EN ÇOK OKUNANLAR