Arap yatırımcı Tarlabaşı'nı çok sevdi

TASCA (Türk – Arap Arap Ekonomi ve Stratejik İşbirliği Derneği) Başkanı Muhammed Adil'e göre Tarlabaşı 360 Araplardan çok ilgi görecek.

Dubai Cityscape gayrimenkul fuarı öncesi Tarlabaşı 360 projesini Arap yatırımcıya tanıtmak amacıyla Türk Arap Gayrimenkul Yatırım Forumu düzenlendi. Çalık Holding, Beyoğlu Belediyesi ve TASCA (Türk – Arap Arap Ekonomi ve Stratejik İşbirliği Derneği) iş birliğiyle düzenlenen forumda, TASCA Başkanı Muhammed Adil, Türklerin ve Arapların iş ortaklığının kaçınılmaz olduğunu söyledi. Son 10 yıldır çok yüksek seviyede seyreden Türk-Arap ilişkilerinin başında Arapların İstanbul'a yaptığı konut yatırımları geliyor. Bunun da sebebi Arapların İstanbul'da hem kültürlerini hem de dinlerini yaşayabilmeleri; bunu yaşarken de kendi ülkelerinde olduklarından daha güvenli, huzurlu ve özgür olmaları geliyor. Bu nedenle İstanbul, Arapların yaşamak için tercih ettiği önemli noktalardan biri.
TASCA Başkanı Muhammed Adil de Tarlabaşı 360 projesinin Arapların tercih edecekleri projelerden biri olduğunu söylüyor ve bu ilişkinin daha da üst seviyeye çıkması gerektiğini belirtiyor. "Tarlabaşı 360 projesi dünya kültür merkezi olacak. İçinde Arap kültürüne ilişkin öğeler yer alacak" diyen Adil, Tarlabaşı 360 projesine çok fazla Arap yatırımcının geleceğini tahmin ediyor. 

Firma Bilgisi: Tasca