Aydoğan Selimoğlu BUSINIST OFFICE'i anlattı

Businist Office’in tüm detaylarını Selimoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Aydoğan Selimoğlu Emlakwebtv’ye anlattı

26 Mayıs 2014 / Emlakwebtv
Selimoğlu İnşaat, Vartaş Yapı ve Rochel Yapı’dan oluşan SVR Grup Fikirtepe’de BUSINIST OFFICE projesini hayata geçiriyor. Yeni açılacak Avrasya Tüneli’nin çıkış noktasında yer alacak E5 cepheli proje; Marmaray’dan Metro’ya ve Kalamış Marina’ya kadar tüm yolların kesiştiği noktada, Boğaz hattına yakınlığıyla Fikirtepe’de 2 etap halinde hayata geçirilecek. BUSINIST OFFICE projesinde, toplamda 393 ofis ünitesi ile 22 adet ticari alan yer alacak.

SVR Grup adına konuşan Aydoğan Selimoğlu, toplam yatırım değeri 550 milyon TL olan projede m2 satış fiyatlarının 4 bin dolardan başlayıp 6 bin dolara kadar çıktığını’ söyledi. İstanbul’un yükselen değeri olan Yeni Fikirtepe’ye inandıkları için burada BUSINIST OFFICE projesini geliştirdiklerine işaret eden Selimoğlu, “Kentsel dönüşüm faaliyetlerinin başladığı bölge, geliştirilen plan ve projelerle İstanbul’un en modern bölgelerinden biri haline gelecek. Bölge; bu özelliği ile şimdiden İstanbul’un cazibe merkezi haline geldi. Öyle bir proje tasarladık ki; burada çalışanlar evlerine dönmek istemeyecekler” dedi.

Ulaşım akslarına yakın ve merkezi bir lokasyonda yer alan projede, kat bazında 1.250 m² lik ofis alanları bulunduğuna işaret eden Selimoğlu, projenin özelliklerini şöyle sıralıyor: “Özel planlaması ile rahat bölümlenebilme özelliğine sahip olan projede, kullanılabilir net ofis alanları çeşitli m² seçeneklerini barındırıyor. Ofislerdeki kat yüksekliğinin 3,85 metre olarak tasarlanması da projeye ayrı bir ferahlık katıyor. Böylece hayatın büyük kısmının geçtiği çalışma ortamlarına, m² ile birlikte m³ kavramı da kazandırılmış oluyor. Binaların tasarımında; çalışma koşullarının verimini artırmak amacıyla, batı güneşinin olumsuz etkilerini azaltacak yönlendirmeler yapılmış, cephe projelerinde bu kriter dikkate alınarak projeler oluşturulmuştur. Kat bazında tasarlanan balkonlu ofisler ile; çalışanlara verimli olduğu kadar, konforlu çalışma alanları sunulmuştur. Çarşı katında yer alan mağazalar ile; hem yakın çevresine, hem de üzerinde yer alan ofis katlarına hizmet veren dinamik ve ferah sokak dokusu tasarlanmıştır.”

 

"Aydoğan Selimoğlu BUSINIST OFFICE'i anlattı" Başlıklı Haberin Galerisi

Aydoğan Selimoğlu BUSINIST OFFICE'i anlattı

Aydoğan Selimoğlu BUSINIST OFFICE'i anlattı

Aydoğan Selimoğlu BUSINIST OFFICE'i anlattı

Aydoğan Selimoğlu BUSINIST OFFICE'i anlattı

Proje Bilgisi: Businist Office