Bayraktar: Bu kutlu onur mücadelesidir

Via GYO Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar terör örgütünü desteklediğine dair hakkında çıkan haberlerin asılsız olduğunu söyleyerek, dava açtığını belirtti. Bayraktar, İstanbul’dan ne zaman ayrıldığım devletin kayıtlarında da var” dedi.

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklıklarından olan Via Gyo'nun Yönetim Kurulu Başkanı hakkında bazı basın kuruluşları, 15 Temmuz gecesi Amerika’ya kaçtığını iddia eden bir haber yapmıştı.  Bunun yanında, SPK tarafından Via Gyo borsadan da çıkarılmıştı. Bunların üzerine Via GYO Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, bir toplantı düzenleyerek hakkındaki iddiaların asılsız olduğunu, bu iftiraları atanlara karşı da hukuk mücadelesini başlattığını söyledi. Bayraktar, SPK Başkanını bir usulsüzlük varsa delil sunmaya davet ederken, asılsız haberi yapanları da  açıklamaya davet etti. 

“Bu kutlu onur mücadelesidir”
Türkiye’de ilk tema parkı yaptığını, 10 bin kişiye istihdam sağladığını ve yılda 80 milyon ziyaretçi ağırladığını söyleyen Via GYO Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, 15 Temmuz gecesi Viaport’ta olduğunu, olayların ardından sokakta mücadele ettiğini, 20 kişilik bir polis ekibini de olaylar esnasında Viaport’a alarak gıda ve moral desteği verdiğini söyledi.  Hakkında çıkan haberlerin tamamen iftira olduğunu söyleyen Bayraktar, “ Bugün artık paranın, malın ve mülkün bir önemi yok. Bugün benim canımın da önemi yok. Bu benim için kutlu onur mücadelesidir” dedi.

Delil koyulsun
Sabah Gazetesi’ne ve SPK’ya seslendiğini söyleyen Bayraktar, “Hakkımda bu haberi yapan medya organı ve beni daha 4 ay önce halka açık bir şirket yapan SPK, ben nasıl delil getiriyorsam delil getirsin. SPK Başkanından konuyla ilgili açıklama bekliyorum” diyerek eleştirdi. Kendisinin 20 Temmuz günü İstanbul’dan ayrılmış olmasına rağmen, neden ‘15 Temmuz gecesi kaçtı’ diye haberleştirildiğinin bir açıklamasını bekleyen Bayraktar, haberi duyar duymaz ilk uçakla da Türkiye’ye döndüğünü söyledi. SPK Başkanı’na da çağrıda bulunan Bayraktar, iki yıldır halka arz sürecinde olduklarını, iki yıl boyunca tüm işlemlerinin SPK tarafından izlendiğini ve daha 4 ay önce halka arzın gerçekleştiğini söyleyen Bayraktar; “SPK bu şirketi böyle borsadan atamaz. Yalnızca ortaya delil koyarak atabilir. Kendileri bizim hesaplarımızı bizden iyi kontrol ediyorlar. En küçük bir yanlışlık varsa ortaya koysunlar”  diye çağrıda bulundu.