Beyoğlu Belediyesi Türk Arap Gayrimenkul Yatırım Forumu'na ev sahipliği yaptı

Türk ve Arap yatırımcılar gayrimenkul yatırım forumunda bir araya geldi. Forumun açılış konuşmasını Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan yaptı.

Ülkelerden ziyade şehirlerin ve hatta ilçelerin markalaştığı bir dönemde yaşıyoruz. Bunun en önemli sebeplerinden birisi marka olan şehir ve ilçelere yapılan mega yatırmlar ve daha sağlıklı kentleşme yolunda yapılan gayrimenkul yatırımları. Dünyada markalaşan şehirlerin ve semtlerin başında İstanbul ve Beyoğlu geliyor. Beyoğlu'nda son yıllarda yapılan kentsel dönüşüm projeleriyle yabancı yatırımcıları heyecanlandırıyor. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan "Beyoğlu Belediyesi'nin farklı bölgelerde başlattığı birbirinden bağımsız gibi görünen fakat aslında Beyoğlu'ndaki büyük değişimin yani bir büütünün parçaları olan dönüşüm projeleri mevcut. Bu dönüşümün en kapsamlı projelerinden Tarlabaşı  360 projesi. Taksim tarihi ve kültürel değerleriyle İstanbul'da yepyeni bir cazibe merkezi olacak. Tüm kültürlerin kesiştiği bu noktada Arap kültürü önemli bir değer taşıyor. Arap yatırımcılar hem kültürel hem de ekonomik açıdan İstanbul'a çok şey kazandıracak" diye konuştu. 
Kentsel dönüşüm projelerinin öneminin ekonomik açıdan vatandaş için de çok önemli bir yer tuttuğunu söyleyen Demircan, bu projelerin yalnızca yatırımcılar için önemli olmadığını, projeler sayesinde gençlerin iş probleminin çözüleceğini belirtti.   

Firma Bilgisi: Beyoğlu Belediyesi