Bir Gayrimenkul Destinasyonu Olarak Türkiye - 5

Kurumsal Yatırımcılar için Türkiye oturumu - PwC Türkiye Ortağı Ersun Bayraktaroğlu

26 Kasım 2012 / emlakwebtv
TSKB Gayrimenkul Değerleme ve Arkitera Mimarlık Merkezi işbirliğiyle 22 Kasım Perşembe günü, TSKB Cennet Bahçesi’nde gerçekleştirilen ‘Bir Gayrimenkul Destinasyonu olarak Türkiye’ isimli panele kamu, yerel yönetim, sivil toplum kurumları ve gayrimenkul sektörünün temsilcileri katıldı.

‘Bir Gayrimenkul Destinasyonu olarak Türkiye’ panelinde, Fitch’in not artırımının ardından uluslararası piyasalardaki etkiler ve gayrimenkul sektörüne yönelik beklentiler sektör profesyonelleri tarafından değerlendirildi.

Atlas Proje Yönetici Ortağı Tavit Köletavitoğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilen “Kurumsal Yatırımcılar için Türkiye” oturumuna, T.C. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Daire Başkanı Arda Ermut, PwC Türkiye Ortağı Ersun Bayraktaroğlu, Baker Mc Kenzie & Esin Hukuk Bürosu Kurucu ve Yönetici Ortağı İsmail Esin, Rönesans Gayrimenkul Yatırım Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özgümüş ve Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ali Verçin katılımlarıyla katkı sağladı.

PwC Türkiye Ortağı Ersun Bayraktaroğlu
PwC Türkiye Ortağı Ersun Bayraktaroğlu, Türkiye’de modern hukuk sistemi geçerli olduğunu fakat yatırımcı için önemli olanın hukuk sisteminin uygulanma yönteminin olduğunu vurguladı. Gayrimenkul yatırımcısı ile inşaat sektörünün farkından söz eden Bayraktaroğlu: “Gayrimenkul yatırımcısı risk analizi yapan bir finansçı olarak yer almaktadır. Uluslararası yatırımcı gayrimenkul alanında yapacağı yatırımlar için vergisiz olma koşulunu değil öngörülebilir risklerle ilerlemeyi tercih eder” görüşünü belirtti.