Blue Lake Küçükçekmece'ye yatırımcıdan yoğun ilgi

Göl ve deniz manzarasını bir arada sunan Blue Lake projesi yerli ve yabancı yatırımcıların yoğun ilgisini çekerken, sakinlerine de yalı dairesi konforu sunuyor.

Konut ve ticari gayrimenkul geliştirme alanında 36 yıllık tecrübeye sahip Metal Yapı Konut, İstanbul Akvaryum, Koru Florya, Historia Avm, Belgrad Life, Kemer Life ve Aqua Florya Avm gibi dev projelerin ardından şimdi de Blue Lake Küçükçekmece projesini hayata geçiriyor. Küçükçekmece Gölü’ne sıfır konumlanan projede hem deniz hem göl manzarası bir arada seyredilebiliyor. Yaklaşık 11 tane mimarla çalışılan projede doğal taş ve doğal ahşap görünümü hakim. Ortalama bir yıldır inşası devam eden Blue Lake projesinin kaba inşaatı tamamlandı. En önemli özelliklerinden biri çatısında bulunan 3 adet havuz ve sosyal alan. Yaklaşık 6 bin 700 metrekarelik sosyal alanı çatıda yer alırken bin 500 metrekare kapalı sosyal tesisi de bulunuyor. İçinde olimpik havuzun da olduğu ve sauna fitness gibi tesislerin bulunduğu sosyal alan mevcut.  Bunun dışında Cennet Bahçesi adında açık sosyal tesis ve çocuk oyun alanları da bulunuyor.

Manzara keyfi ve ulaşım kolaylığı bir arada
Küçükçekmece Blue Lake projesinin  2017 yılı ortalarında teslim edilmesi planlanıyor.  Projenin iki ana unsuru olduğunu söyleyen Metal Yapı Konut Yönetim Kurulu Üyesi Akın Karali, “ Projenin en önemli iki özelliği bulunuyor.  İlki göl ve deniz manzarasının beraber olması, diğeri ise ulaşım kolaylıklarının ortasında oluşu. Marmaray’a ve E5 Karayolu’na yakınlığıyla İstanbul’un her yerine kolay ulaşım imkanı sunuyor” dedi.  Toplamda 788 daireden oluşan projenin yaklaşık 200 adedinin rezerve edildiğini söyleyen Karali, yabancı bir yatırımcı grubuyla 30 daire için de anlaşma yapıldığını belirtti. “projenin hem bölgeye hem de sektöre önemli bir katkı sağlayacağını düşünüyorum” diyen Karali, Blue Lake projesi için çok heyecanlı, ümitli olduklarını ve keyifle çalıştıklarını söyledi.

2 bin 700 dolardan başlayan fiyatlarla
1+0’dan 4+1 e kadar daire çeşitleri bulunan Blue Lake’de  daireler aynı zamanda konvansiyonel yapıda. İstenilen şekilde birleştirilme özelliğine sahip. 1+0 dairelerin büyüklükleri 62 metrekareden, fiyatları ise 198 bin liradan başlıyor. 1+1 daireler 220 bin dolar, 2+1 daireler 450 bin dolar ve 3+1 daireler de 600 bin dolardan başlıyor. Blue Lake fiyatları metrekare başına ise 2 bin 700 ile 4 bin 500 dolar arasında değişiyor.

Yatırımcı ilgisi çok büyük
Küçükçekmece’de hayat geçen Blue Lake projesine yatırımcı ilgisinin ve toplu alımların büyük olduğunu söyleyen Karali,  “Blue Lake’e yatırımcı ilgisi şu anda büyük, çünkü bölgedeki en  iddialı proje, önündeki göl ve deniz sayesinde çok prim yapacağına inanıyorum. Yakın çevremizde bu projeye rakip bir proje yok. Ataköy’deki projeler bu nitelikte ama bizim fiyatlarımız da onların yarısı kadar bu yüzden kısa zamanda çok prim yapar diye düşünüyorum. Kişiye özel ödeme planı da çalışıyoruz” dedi. 

Firma Bilgisi: Metal Yapı Konut
Proje Bilgisi: Blue Lake Küçükçekmece