Bodrum'un en 'Çağdaş' projeleri

90'ların başından beri Bodrum'da A Plus projeler hayata geçiren Çağdaş İnşaat lüks konutu ulaşılabilir kılıyor.

Çağdaş Holding 1987 yılında Yüksel Çağlar tarafından kuruldu. İnşaat, hazır beton ve perakende sektörü başta olmak üzere 8 farklı sektörde faaliyet gösteren firma, 90’ların başından beri bütün çalışmalarını Bodrum’da sürdürüyor. Bodrum’un 11 beldesinde inşaat alanında proje geliştiren Çağdaş İnşaat, Bodrum’un gelişmesiyle büyümesini  sürdürüyor.
2015 yılında Bodrum’da açtıkları ilk Swissotel ile beraber turizm sektörüne de adım atan Çağdaş Holding, ikinci Bodrum Swissotel projesinin de şu anda inşaatını sürdürüyor. Bu iki Swissotel ile turizm sektörünü de ana faaliyet alanı olarak belirleyen Çağdaş Holding, ana sektörü inşaat alanında da yatırımlarını hızla sürdürüyor. Bodrum konut projeleri arasıdna, inşaatı süren Swissotel’in ise bir ayrıcalığı var. Otel aynı zamanda rezidanslar da barındıracak. Butik bir otel olarak inşa edilen Swissotel, önünde bulunan rezidanslara da hizmet sağlayacak. Swissresidence  sahipleri sadece Bodrum’da değil, dünyadaki tüm Swissoteller’de ayrıcalıklar kazanıyor. 35 adet rezidanstan oluşan projenin 8 tanesi satıldı, 2018 yılında hizmete açılacak olan projedeki satışların bu tarihe kadar tamamlanması öngörülüyor. Bodrum Swissresidence fiyatları ise metrekare bazında 7 bin Euro civarında.

Ulaşılabilir A Plus projeler
Bodrum bölgesinin hazır beton ihtiyacının yaklaşık yüzde 70 -80’ini sağlayan Çağdaş Holding, Bodrum’da inşaat alanında 25 – 30 yıllık bir tecrübeye sahip. Daha çok A Plus konutlar hayata geçiren firma, yine A Plus kalitede fakat daha ulaşılabilir evler inşa etmeye başlıyor. Çağdaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi Dağlarca Çağlar konu ile ilgili, “ İnsanlar artık eski alışkanlıklarını bırakıyorlar. Daha optimum metrekarelerde yaşamak istiyorlar. Çünkü sadece yaz zamanını geçirdikleri için bu tarz evlere yöneliyorlar. Biz de bu kapsamda orta-üst segment diyebileceğimiz konut projelerine yöneldik” dedi.
Bodrum merkezde Göktepe bölgesinde inşaatına başlanan yeni projenin ise 1 aydır inşaatı sürüyor ve satışların yüzde 50’si tamamlandı. Projenin 2 sene sora teslim edilmesi planlanıyor.  A Plus kalitede inşa edilen projede metrekareler küçülüyor. 77 metrekare ile 300 metrekare arasında değişen konutlar var. Fiyatı ise metrekare bazında 2 bin 500 dolar civarında.  Turgutreis, Gündoğan ve Bodrum’un farklı bölgelerinde yine aynı şekilde orta-üst segmente hitap eden projeler planlanıyor. 

Firma Bilgisi: Çağdaş Holding