Büyükçekmeceliler 'yeşil' istiyor

Büyükçekmece sahilde bulunan Albatros Parkı'nı rezidans yapmak isteyen belediyeye karşı Büyükçekmeceliler "yeşil korunsun" diyor.

Büyükçekmece sahilinde kalan son yeşil alan: Albatros Parkı. İlçenin nefes alınan nadir yeri. Fakat belediye kendisine ait olduğunu belirttiği bu araziye otel, rezidans ve dükkan yaapmak istiyor. Büyükçekmeceliler, bazı sivil toplum kuruluşları ve Diren Büyükçekmece Platformu buna karşı çıkıyor. Yeşil alanın yeşil kalmasını istiyor. Büyükçekmece Belediyesi ise ısrarlı. "Arazi benim" diyor. Büyükçekmeceliler de parkta çadırlar kurup nöbet tutuyorlar. Polis müdahalesiyle parktan çıkarılıyorlar. Polis 20 kişiyi gözaltına alıp sonra serbest bırakıyor. Olaylar bu şekilde tırmanırken Büyükçekmece Belediyesi parkı kapatarak etrafını tellerle sardı. Parka giriş yasak ve zaman zaman polis etrafında tur atıyor. Büyükçekmecelilerin tek istediği ise 30 bin metrekarelik bu alanın ranta açılmaması. her zaman olduğu gibi yeşil kalması. 
Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün "30 bin metrekare alanın 10 bin metrekaresinde yapılaşma olacak. 10 bin metrekare inşaat sonrasında kalan 20 bin metrekarelik alan sahil alanıyla birleşecek" dedi. Akgün bu olayların kendisini yıpratma politikası olduğunu da belirtti.