Büyükyalı projesi lansmanla birlikte satışa sunuldu

Emlak Konut GYO güvencesiyle Özak GYO, Ziylan Grup ve Yenigün İnşaat’ın işbirliğiyle hayata geçen Büyükyalı projesi lansman toplantısıyla beraber satışa sunuldu.

Kazlıçeşme’de ‘yeni şehircilik’ anlayışıyla hayata geçen Büyükyalı projesi satış ofisinde düzenlenen toplantı ile basına lanse edildi. Lansman toplantısına Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, Ziylan Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyükekşi ve Yenigün İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Edip Yenigün katıldı. Projenin öne çıkan özelliklerini anlatan Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, İstanbul’un yeni ulaşım akslarının kesiştiği, merkezi bir lokasyonda bulunan Büyükyalı’nın her türlü ihtiyacı içinde barındıran bir ‘deniz semti’ olduğunu söyledi. Toplam 111 dönümlük bir arazi üzerinde yükselecek olan Büyükyalı’nın ilk etabında 452 ünite satışa sunuluyor.

“Beton blok değil, yaşam inşa ediyoruz”
Akbalık konuşmasında ciddi bir ön talep aldıklarını belirterek, Büyükyalı İstanbul projesinin bir deniz semti projesi olduğunu söyledi. Akbalık, “Biz Kazlıçeşme Büyükyalı  projesinde bir deniz semti hayata geçiriyoruz ve bu ilhamı İstanbul’dan alıyoruz. Beton blok apartmanlar değil, bir yaşam inşa ediyoruz. İnsanların ihtiyaçlarını dikkate alarak hareket ediyoruz” dedi. Altyapı ve ulaşım akslarının tasarlandığı bölgelerin çok daha hızlı değerlendiğini söyleyen Akbalık, Büyükyalı projesinin de yatırım olarak çok kazançlı olacağını söyledi.

Emlak Konut GYO kampanyası Büyükyalı için de geçerli
Toplamda bin 404 bağımsız birimin yer aldığı Büyükyalı’da 560 adet konut bulunuyor. Projede yaşamın 2019 yılı sonunda başlaması hedefleniyor. Metrekare bazında 13 bin lira ile 25 bin lira arasında değişen Büyükyalı fiyatları 1 milyon liradan başlıyor. Emlak Konut GYO’ya taahhüt edilen proje satış toplam geliri 4 milyar 240 milyon lira olurken, Emlak Konut GYO’nun geliri ise 1 milyar 570 milyon lira olarak belirlendi. Proje İstanbul siluetine zarar vermeden inşa edilecek ve içinde bulunan 9 adet tescilli tarihi bina da aslına uygun restore edilerek, sosyal ve kültürel aktiviteler için kullanılacak. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, "Emlak Konut'un uyguladığı bu tarihi kampanyada bu segmentte bir proje yok. Satışla beraber Büyükyalı projesi de bu kampanyaya dahil oldu" dedi. 

Firma Bilgisi: özak gyo-ziylan gayrimenkul-yenigün inşaat
Proje Bilgisi: Büyükyalı İstanbul