'Çekilin Ben Doktor Değilim' raflardaki yerini aldı

Coldwell Banker Türkiye Başkanı Dr. Gökhan Taş'ın doktorluktan vazgeçerek gayrimenkul danışmanlığı alanında girişimci olmasının hikayesini anlatan kitabı 'Çekilin Ben Doktor Değilim' kitapçılardaki yerini aldı.

1991 yılında GATA Tıp Fakültesi’nde eğitimine başlayan ardından Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitiren Dr. Gökhan Taş, gayrimenkul yatırımcısıyken, gayrimenkul danışmanlığı alanında nitelikli hizmet eksikliğini fark ederek gayrimenkul danışmanlığına başladı. 2006 yılından beri sektörde önemli başarılara imza atan Dr. Gökhan Taş, 2013 yılında dünyanın en köklü gayrimenkul danışmanlık firması olan Coldwell Banker’ı Türkiye’ye getirdi. Girişimci olmak için doktorluk mesleğini reddeden Taş, bu yolda ettiği mücadeleleri, hataları ve başarıları “Çekilin Ben Doktor Değilim” adlı kitabında topladı. Taş, kitabı yazma amacını “ Kitabı şu amaçla yazdım; dünyaya gelirken aldığımız ilk şey nefes; giderken de sadece onu verip gidiyoruz. Arada yaşanan, elde edilen hiçbir şey sizin değil. Sadece sizin olduğunu zannediyorsunuz. Gördüklerininzle, yaşadıklarınızla edindiğiniz zenginlikler var. Zenginlik çocuklarınıza ve etrafınızdakilere bırakıp gittiğiniz bir şey, servet ise sizi kaç kişinin alkışladığıyla ilgili değil, öldüğünüzde arkanızdan kaç kişinin ağladığıyla ilgili bir şey. Dolayısıyla bu bildiklerimi özellikle gençlere aktarmak istedim” sözleriyle anlattı.

Kitabın geliriyle okul yaptıracak
Kitapçılardaki raflarda yerini alan ‘Çekilin Ben Doktor Değilim’ kitabını yazan Taş, kitabın geliriyle kendisini büyüten iki kişinin adına okul yaptırmak istediğini söylüyor. Kitabında girişimciliğin zeki insanların zengin olmasındaki anahtar olduğunu anlatan Taş, “Dünyadaki çok zengin insanların ortak özelliği çok zeki olmalarıdır. Her çok zeki insan çok zengin değil. Girişimcilik, zeki insanların zengin olmasındaki anahtar. Bunu gençlere anlatmak için o kitabı yazdım. Hatalarımı, o yolda yürürken düşmelerimi ve nasıl ayağa kalktığımı yazdım. Gençlerin de bunları yaşamış birinden öğrenmelerini, ders almalarını ve ilham almalarını sağlamak için bu kitabı yazdım. Kitabın geliriyle de okul yaptırmak istiyorum. Bu anlamda da kitap benim için çok önemli ve değerli” dedi.