Çekmeköy'de neler olacak?

Kentsel dönüşüm projeleri ve altyapı yatırımları Çekmeköy'e nasıl etki edecek? Eva Gayrimenkul Değerleme araştırmalarını açıkladı.

Kentsel dönüşüm projeleri ve altyapı yatırımları her gittiği noktanın fiyatını yükseltir, değerine değer katar. 2009 yılında Ümraniye'den ayrılarak ilçe olan Çekmeköy de bu projelerin ve yatırımların yer alacağı şanslı bölgelerden biri. Üstelik Çekmeköy şehir merkezine de yakınlığıyla çifte avantaja sahip bir semt. 3. Boğaz Köprüsü bağlantı yollarına yakın konumda oluşu ve Üsküdar - Çekmeköy metro hattında oluşu konut almak isteyenlere Çekmeköy'ü cazip hale getirdi. Bu metro hattının bir özelliği ve konut fiyatlarına etkisi de, hattın yerleşim yerlerine çok yakın geçmesi. Konut fiyatları bu sayede ciddi derecede artış yaşayacak. Üsküdar Çekmeköy metrosunun 2016'da tamamlanması planlanıyor. 
Mega projelerin gündeme gelmesinden bugüne dek Çekmeköy'deki fiyat artışı yüzde 40 oranında. Eva Gayrimenkul Değerleme'den Deniz Şahinkaya "2012 yılında yaptığımız bir değerleme çalışmasına kıyasla bugün yüzde 30 - 40 civarında artış yaşanmış" dedi. 
Kirada oturanlar için bu haber pek sevindirici olmasa da, eskiden ev kiralarından 800  - 2 bin TL arası kazanç elde eden konut sahipleri artık 1000 - 2 bin 600 TL aralığında kazanç elde edecek. 

Firma Bilgisi: Eva Gayrimenkul Değerleme