Cityscape'de Metropol İstanbul satış lansmanı gerçekleşti

İstanbul Finans Merkezi kapsamında hayata geçen Metropol İstanbul projesinin ofis satışları Cityscape Turkey'de lanse edildi.

İstanbul Finans Merkezi projesi kapsamında hayata geçen Metropol İstanbul Projesi de Cityscape Turkey fuarında büyük ilgi gördü. İçinde Avrupa’nın en yüksek binasını, çok özel bir alışveriş merkezini de barındıran Metropol İstanbul, Varyap ve Çalık Grubu’nun iş birliğiyle hayata geçiyor. Cityscape Turkey fuarında Metropol İstanbul projesinin ofis satışlarının lansmanı da gerçekleştirildi. Fuarı ve satışı değerlendiren Çalık Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Feyzullah Yetgin “Aslında Dubai çıkışlı olan Cityscape fuar zinciri Katar, Abu Dabi gibi pek çok şehirde gerçekleşti. İstanbul’da ilk defa gerçekleşen bu fuarda önemli bir katılımcı kitlesi var. Bu fuarın Türkiye’de yapılmış olmasında memnunuz. Metropol İstanbul’un ofis satışıyla ilgili lansmanı Cityscape Turkey fuarında gerçekleştirdik. Projeden ilk satışları da Sudi bir yatırımcıya 35 milyon lira bedelle ofis satışı gerçekleştirdik. Fuar süresince de satışlara devam etmek istiyoruz” dedi.

“Hedefimiz 10 milyar dolarlık satış yapmak”
Yetgin, “Mütekabiliyet yasasıyla beraber yabancıya gayrimenkul satışı çok tartışılan bir konu oldu. Bu yasanın çıkışı da 2015 yılında 5 milyar dolarlık bir satışı gerçekleştirmemize sebep oldu. Ülkemiz açısından çok önemli olan bir kaynak akışı oluyor bu satışlar. Hedefimiz 2016’da 10 milyar dolarlık bir satış yapmak. Biz Çalık Grubu olarak Varyap İnşaat ile birlikte hayata geçirdiğimiz Metropol İstanbul projesini 2016 yılı sonunda teslim edeceğiz. Avrupa’nın en yüksek binalarından biri olan kulesi, alışveriş merkezi ve ofisleriyle çok özel bir proje” diye konuştu. Finans Merkezinin ise 2018 ve 2010 yıllarında iki etap halinde hayat geçmiş olacağını söyleyen Yetgin, “Biz de o bölgenin en değerli projesini hem konaklama, alışveriş hem de yaşam alanlarıyla hayata geçiriyoruz. O bölgede çalışacak olan 20 binin üzerindeki beyaz yakalıya önemli katkılar sağlayacağız” dedi. 

Firma Bilgisi: Çalık Gayrimenkul
Proje Bilgisi: Metropol Istanbul