DAP Holding’den Sürmene’ye ‘engelsiz’ okul

DAP Yapı, sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Trabzon Sürmene'de engellilere hizmet verecek bir eğitim merkezi hayata geçirdi.

İstanbul’da hayata geçirdiği sıradışı projeleriyle tanınan DAP Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı. Ziya Yılmaz, Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (Togem-Der) projesi kapsamında Trabzon Sürmene’de engellililere hizmet verecek bir eğitim merkezi yaptırdı. Ziya Yılmaz’ın Babası Ahmet Yılmaz’ın adını taşıyacak olan Ahmet Yılmaz Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nin açılışına derneğin kuruluşuna öncülük eden Emine Erdoğan da katıldı.

Engelli öğrencilere hizmet verecek merkez bin metrekare alan üzrinde 8 özel derslik ve atölyeden oluşuyor.

Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Türkiye’nin hedeflediği kalkınmanın ancak gençler, kadınlar ve engelli nüfusun da sosyal ve ekonomik hayata tam katılımlarını sağlamakla mümkün olacğının altını çizerek, “Bu konuda hepimize önemli görevler düşüyor. Elimizi taşın altına koyup, ülkemize ve memleketimize eğitim yatırımı yapmamız büyük önem taşıyor” dedi.

Hedef üniversite
Ziya Yımaz, bundan sonraki en büyük hedefinin ülkeye bir üniversite kazandırmak olduğunu ifade etti. Törende konuşan Emine Erdoğan da TOGEM’i ve Ziya Yılmaz’ı kutlayarak, “TOGEM, gnçlerimizin istikbali adına önemli işler yapıyor. Bu azim sayesinde ülkenin dört bir yanında seferberlik hali hep canlı kalıyor" dedi.

Emine Erdoğan, kamuda ve özel sektörde engelli istihdamında önemli artış kaydedildiğine değinerek, “2012'de bu rakam 5 bin 777 iken 2015'te 37 bine çıktı. Neredeyse yüzde 500 artış yaşandı. Açılışını yaptığımız özel eğitim merkezi de ailelerin hayatında yeni bir sayfa açacaktır” dedi.

 

Firma Bilgisi: Dap Yapı