Denizİstanbul bir sahil kasabası olacak

Keleşoğlu Holding tarafından hayata geçirilen Denizİstanbul projesi Yakuplu Marina bölgesinde hayata geçiyor.

Şehrin karmaşasından uzak fakat  kendi içinde bir şehir olan Beylikdüzü’nde inşa edilen Denizİstanbul, “İstanbul’un en büyük sahil kasabası” sloganıyla hayata geçiyor. Denizİstanbul Yakuplu’da deniz manzarasına hakim bir konumda yerini alıyor. 1 milyon 200 bin metrekarelik bir alana yayılan Denizİstanbul’da kişi başına 15 metrekare yeşil alan düşüyor. Daha önce temeli atılan Kalyon Evleri etabında 202 villa ve 140 konut, Marina Evleri etabında da 42 adet ikiz villa ile 45 adet müstakil villa bulunuyor. Şu an satışta bulunan etabı Mercan Konakları’nda ise 1+1’den 4+1’e kadar değişen ve her katta 2 daire bulunan az katlı apartmanlar mevcut.

Denizİstanbul fiyatları ortalama 4 bin 500 lira
Denizİstanbul fiyatları ortalama metrekaresi 4 bin 500 lira. Mercan Konakları etabına ilginin yoğun olduğunu söyleyen Keleşoğlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Keleş, satış ofisinin talebe yetişemediğini belirtti. Bin 200 metre denize cephesi olan bu projede her türlü ihtiyacın giderilebileceği 180 dükkan kapasitesine sahip bir alış veriş merkezi, 250 yatak kapasiteli hastane, sosyokültürel alan, otel ve okul alanı bulunuyor.

Mağduriyetler giderildi
Bir senedir tüm hızıyla proje inşaatına devam eden Keleşoğlu Holding projeyi 75 milyon dolara TMSF’den satın aldı. Beylikdüzü Denizİstanbul projesinin geliştirildiği alanda, Eston markasıyla daha önce inşaata başlanmış fakat maddi güçlükler nedeniyle yarım kalmıştı. TMSF tarafından yönetilmeye başlanan projenin, hem belediyelere hem de oradan konut almış kişilere büyük miktarda borcu vardı. Denizİstanbul tanıtım toplantısına katılan TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül, “Keleşoğlu Holding projeyi tüm yükümlülükleriyle satın alarak mağduriyetlerin hepsini giderdi. Genelde bizim müteahhitlerimiz para vermeden inşaattan para kazanmak isterler, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş, böyle bir yaklaşımda bulunmadı. Parasını ve emeğini koydu” diye konuştu. 

Firma Bilgisi: keleşoğlu holding
Proje Bilgisi: Denizistanbul