Dumankaya'dan Erdoğan'a:'Hakkınızı helal edin, aldatıldık.'

Dumankaya ailesi gazeteye ilan vererek Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan helallik istedi. Aile, FETÖ ile adının yan yana anılmamasını istedi.

Geçen Nisan ayında düzenlenen bir operasyonla FETÖ/PDY’ye finansal destek sağladıkları gerekçesiyle Dumankaya Holding’in üst düzey yöneticileri gözaltına alınmıştı. Gerçekleşen bu operasyon sırasında tutuklanan Dumankaya Holding Murahhas Üyesi Halit Dumankaya 1 ay sonra tahliye edilmişti. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından pek çok kurum ve kuruluşta yapılan araştırma ve açığa alınmalarla pek çok bağlantı da gün yüzüne çıktı. Dumankaya Ailesi ise bugün gazeteye verdiği ilan ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben “Hakkınızı helal edin, Biz de aldatıldık” dedi.

“Gerçek yüzlerini göremedim”
bugün gazetelerde Dumankaya Ailesi adına Halit Dumankaya tarafından verilen ilanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenildi. “Gerçek yüzlerini göremedik” dendi. Dumankaya açıklamasında “Ailemiz ve aile şirketimizde yoksula, hayır işlerine yardım, bir ana baba vasiyetidir. Yaptığımız yardımları hiçbir kurum ve yapı gözetmeden; din, dil ve ırk ayrımı yapmadan her zaman ülkemiz gençlerinin daha iyi şartlarda eğitim almalarını sağlamak amacıyla eğitim ve öğretim konusunda yaptım. 17-25 Aralık tarihine kadar yaptığımız bu yardımlardaki en büyük gafletim yardım yaptığımı kuruluşların gerçek yüzünü görememektir. 17-25 Aralık itibariyle her geçen gün kirli yüzleri ortaya çıkan bu yapı ile ilişkilerimizi kestik” şeklinde ifadeler yer aldı.

“Hayırdan şer doğdu”
“Hakkınızı helal edin, biz de aldatıldık” diye başlayan ilanda, “hayırdan şer doğdu” ifadeleri kullanıldı. 15 Temmuz darbe girişiminin de lanetlendiği ilanda, “FETÖ terör örgütüyle cansiperane mücadele eden kahraman polis teşkilatımıza, gözbebeğimiz askerlerimize, her şeyini ortaya koyan aziz milletimize ve bu milli ruhun yeniden dirilişinin sembolü olmuş siz Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’a minnet ve şükranlarımızı arz ediyor, hakkınızı helal etmenizi temenni ediyoruz” dendi.  Dumankaya Ailesi adına Halit Dumankaya adını taşıyan ilanda “Hayır adına şer’e karışanları lanetliyor, FETÖ terör örgütü bu yapıya mensup diğer şer güçleri ile ne şahsım ne de ailemin adının bir arada anılmasını istemiyorum” denildi.